Trwa ładowanie...
d4g9sck

Xavier Bettel o słowach Andrzeja Dudy na temat osób LGBT. "Nie zapomnę mu tych słów"

Xavier Bettel skrytykował wypowiedź Andrzeja Dudy, w której nazwał osoby LGBT "nie ludźmi, a ideologią". Premier Luksemburga powiedział, że nie zapomni mu tych słów. - Spotkałem go kilka razy, nawet zaprosił mnie z mężem do Polski - wspomniał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Xavier Bettel o słowach Andrzeja Dudy na temat osób LGBT. "Nie zapomnę mu tych słów"
Xavier Bettel o słowach Andrzeja Dudy na temat osób LGBT. "Nie zapomnę mu tych słów" (PAP)
d4g9sck

Premier Luksemburga w rozmowie z "Der Spiegel" skomentował wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, który przed pierwszą turą wyborów prezydenckich nazwał osoby LGBT "ideologią". Mówił również o "neobolszewizmie".

- Byłem bardzo zaskoczony tym, co powiedział pan Duda. Nie zapomnę mu tych słów. Najwyraźniej czasami mówi się rzeczy, których nie należy mówić podczas kampanii wyborczych. - powiedział premier Luksemburga Xavier Bettel, cytowany przez agencję AP.

Xavier Bettel, który od 2015 roku pozostaje w związku małżeńskim z Gauthierem Destenayem, dodał, że spotkał się kilka razy z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Dudą. - Nawet zaprosił mnie z moim mężem do Polski - podkreślił.

d4g9sck

To nie pierwszy raz, kiedy zagraniczne media piszą o wypowiedzi polskiego prezydenta. Agencja Reutera przed pierwszą turą wyborów wskazała, że "Duda porównuje "ideologię LGBT" do sowieckiej indoktrynacji".

"The Guardian" o słowach Dudy: mają ożywić konserwatywny elektorat

Z kolei "The Guardian" zwrócił uwagę, iż "słowa Dudy mają na celu ożywienie konserwatywnego elektoratu". Z kolei język, którym się posługuje, do złudzenia przypomina "znane rosyjskie regulacje wymierzone w homoseksualną propagandę".

Przypomnijmy, że Andrzej Duda nazwał osoby LGBT "ideologią". - Próbuje się nam proszę państwa wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, czy to jest ideologia, czy nie, to niech zajrzy w karty historii i zobaczy, jak wyglądało na świecie budowanie ruchu LGBT - powiedział w Brzegu prezydent Andrzej Duda - powiedział w Brzegu prezydent Andrzej Duda.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: wiadomosci.gazeta

d4g9sck

Podziel się opinią

Share

d4g9sck

d4g9sck
Więcej tematów