Trwa ładowanie...
d1dymfm

Wzrosną ceny prądu dla gospodarstw domowych? Jacek Sasin: Chcemy, żeby wzrost nie był odczuwalny

- Nie jesteśmy dzisiaj w stanie wszystkim zapewnić, że ceny energii będą na dotychczasowym poziomie, natomiast postawiliśmy sobie cel, by dla gospodarstw domowych wzrost cen prądu nie był odczuwalny - powiedział Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jacek Sasin, minister aktywów państwowych i premier Mateusz Morawiecki
Jacek Sasin, minister aktywów państwowych i premier Mateusz Morawiecki (Forum, Fot: JERZY DUDEK)
d1dymfm

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin był w poniedziałek wieczorem "Gościem Wydarzeń" w Polsat News. Polityk PiS był pytany o umowę koalicyjną Zjednoczonej Prawicy.

- Jest gotowa, podpisana będzie w najbliższym czasie. Raczej w tym tygodniu - powiedział Sasin. Dodał, że w koalicji PiS, Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry była zgoda na powołanie Ministerstwa Aktywów Państwowych, którym zarządza. Nie wszystkie spółki państwowe znajdą się jednak pod nadzorem Jacka Sasina.

- Prawie wszystkie spółki przejdą pod moją kontrolę, może będą pojedyncze wyjątki, nad którymi dyskutujemy jeszcze. Na przykład Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która drukuje m.in. paszporty, będzie jak dotąd podlegała MSW - stwierdził minister aktywów państwowych. Nie potrafił jednak powiedzieć, ile spółek znajdzie się pod jego nadzorem. Dodał, że na pewno będą to banki i firmy ubezpieczeniowe.

Będą zmiany kadrowe

- Co do Polskiego Radia i TVP rozmawiamy jeszcze. W przeszłości były one w gestii ministra skarbu, ale spełniają pewną misję, nie są stricte gospodarcze, dlatego może lepiej, aby były nadzorowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - zastanawiał się Jacek Sasin.

d1dymfm

Nowy minister przyznał, że mogą się zmienić prezesi niektórych spółek. - Będą normalne i naturalne zmiany, nowe konkursy, bo kończą się kadencje, ale nie będzie karuzeli - zapewnił Sasin.

Polityk PiS pytany był także o podwyżki cen prądu. Przyznał, że rozmawia o tym z szefami spółek energetycznych i przekonuje ich, aby ograniczyli koszty.

- Nie jesteśmy dzisiaj w stanie wszystkim zapewnić, że ceny energii będą na dotychczasowym poziomie, natomiast postawiliśmy sobie cel, by dla gospodarstw domowych wzrost cen prądu nie był odczuwalny - powiedział minister Sasin.

"Radykalna przewodnicząca"

Polityk PiS skomentował także słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska" zapowiedział, że "sprawa Magdaleny Biejat wkrótce zostanie rozwiązana". Chodzi o przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny z Razem, która została wybrana dzięki poparciu części posłów PiS.

d1dymfm

Zaraz po wyborze Biejat stwierdziła, że jest zwolenniczką aborcji do 12. tygodnia ciąży oraz "rozszerzonej definicji rodziny".

- Jest dużą niezręcznością, że komisją, która jest dla nas bardzo ważna, kieruje osoba o tak radykalnych poglądach. Nie sądziliśmy, że Lewica oddeleguje taką osobę - podkreślił Jacek Sasin. Polityk przyznał, że komisja przypadła Lewicy, bo takie były ustalenia między klubami poselskimi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1dymfm
d1dymfm

Podziel się opinią

Share
d1dymfm
d1dymfm