Trwa ładowanie...
d3u83zy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych MERS

Do 33 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wirusowego schorzenia dróg oddechowych MERS w Korei Południowej - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju, zastrzegając że przez trzy dni z rzędu nie odnotowano żadnych przypadków zakażenia wirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wirus może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc (PAP/EPA, Fot: NARONG SANGNAK)
d3u83zy

Poprzedni bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosił 27. Aktualnie spośród 33 ofiar, 30 to osoby w starszym wieku lub mające problemy zdrowotne.

Od wybuchu epidemii w Korei Płd. 20 maja obecnie MERS zarażone są 182 osoby. 54 pacjentów poddanych jest leczeniu, spośród których 13 jest w niestabilnym stanie. 95 pacjentów zostało wypuszczonych ze szpitali po wyleczeniu. Kwarantannę przechodzi 2 638 osób, w tym 2 098 w swych domach, a 540 w placówkach medycznych - precyzuje agencja Kyodo.

Wirus MERS (Middle East Respiratory Syndrome - Bliskowschodniego Zespołu Niewydolności Oddechowej) podobny jest do wirusa SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome - Zespołu Ostrej Ciężkiej Niewydolności Oddechowej), który w latach 2002-2003 zabił na świecie ok. 800 osób. Może wywoływać kaszel, gorączkę i zapalenie płuc.

d3u83zy

Wskaźnik zgonów w przypadku MERS jest znacznie wyższy niż śmiertelność osób chorych na SARS. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), 38 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Nie istnieje żadna zwalczająca tego wirusa szczepionka.

Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach. Większość zachorowań odnotowano w Arabii Saudyjskiej (ponad 950), gdzie od 2012 roku zmarło ponad 412 osób zakażonych tym wirusem.

Zobacz również: Pomoc dla narkomanów

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów