Trwa ładowanie...

Wznowiono ruch pociągów w tunelu pod kanałem La Manche

• Pociągi nie kursowały ponad pięć godzin
• Nadal spodziewane są kilkugodzinne opóźnienia
• Wcześniej przewoźnik kolejowy Eurostar anulował 17 połączeń

Share
Wznowiono ruch pociągów w tunelu pod kanałem La Manche
Źródło: Wikimedia Commons, fot: Billy69150
d4clbpl

Po ponad pięciu godzinach we wtorek wieczorem wznowiono ruch pociągów w Eurotunnelu pod kanałem La Manche, łączącym Wielką Brytanię z Europą kontynentalną. Spodziewane są jednak kilkugodzinne opóźnienia. Pociągi nie kursowały z powodu awarii zasilania.

Eurotunnel ostrzegł na Twitterze, że pociągi jadące w obu kierunkach mogą być opóźnione nawet o trzy godziny.

Z powodu awarii zasilania zapewniający połączenie przewoźnik kolejowy Eurostar od godz. 15 anulował 17 połączeń na trasie Paryż-Londyn w obu kierunkach i Bruksela-Londyn w obu kierunkach. Ruch został wznowiony ok. godz. 20.30.

d4clbpl

Co roku ponad 20 milionów pasażerów pokonuje trasę pod kanałem La Manche, by dostać się na kontynent lub do Wielkiej Brytanii.

Do wstrzymania ruchu w Eurotunnelu i znacznych opóźnień pociągów dochodziło wielokrotnie w 2015 roku, jednak powodem byli wówczas usiłujący trafić do Wielkiej Brytanii migranci, którym udawało się dostać do pociągów albo do tunelu. Dochodziło w związku z tym również do wypadków śmiertelnych.

Jednak w październiku 2015 roku po francuskiej stronie wprowadzono dodatkowe zabezpieczenia, m.in. kolejne ogrodzenia, kamery oraz 450 funkcjonariuszy policji pilnujących infrastruktury wokół wylotu tunelu niedaleko miasta Calais na północy Francji, gdzie znajduje się obozowisko migrantów zwane "dżunglą". Działania te - sfinansowane w znacznej mierze z brytyjskiego budżetu - zapobiegły kolejnym zakłóceniom ruchu pociągów przez migrantów.

d4clbpl

Podziel się opinią

Share
d4clbpl
d4clbpl
Więcej tematów