Trwa ładowanie...
dix6usq

Wznowiono rozmowy ws. oblężenia bazyliki w Betlejem

W Betlejem wznowiono we wtorek palestyńsko-izraelskie rozmowy mające na celu uregulowanie sytuacji wokół obleganej od miesiąca przez izraelskie wojsko bazyliki Narodzenia Pańskiego.

dix6usq
dix6usq

Przedstawiciele izraelskiej armii mają nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie w sprawie uwolnienia 30 ludzi z grona osób cywilnych, które znajdują się w bazylice.

Poniedziałkowe rozmowy o uwolnieniu około 18 osób zakończyły się fiaskiem. Według palestyńskich przedstawicieli obie strony nie mogły się porozumieć w sprawie dostarczenia przez Izraelczyków żywności do bazyliki.

Betlejemska bazylika jest od blisko miesiąca otoczona przez izraelskich żołnierzy. W świątyni przebywa grupa kilkudziesięciu zakonników i zakonnic oraz około 200 Palestyńczyków. Izrael żąda wydania 30 z nich, których podejrzewa o działalność terrorystyczną. Strona izraelska chce, aby się poddali i stanęli przed izraelskim sadem, albo opuścili Autonomię Palestyńską. Dla Palestyńczyków żądania te są nie do przyjęcia. Domagaja się, by przebywający w bazylice Palestyńczycy zostali przekazani do Gazy i tam sądzeni przed palestyńskim sądem.(ck)

dix6usq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dix6usq
Więcej tematów