Trwa ładowanie...

Wznowią śledztwo ww najgłośniejszej sprawie II RP? Rita Gorgonowa - raz jeszcze?

Jedna z najgłośniejszych spraw sądowych II Rzeczypospolitej - proces Gorgonowej - może ponownie przykuć uwagę opinii publicznej, wynika z rozmowy, jaką "Rzeczpospolita" przeprowadziła z adwokatem Michałem Olechnowiczem, który dąży do wznowienia śledztwa.

Share
Wznowią śledztwo ww najgłośniejszej sprawie II RP? Rita Gorgonowa - raz jeszcze?
Źródło: PAP, fot: Reprodukcja
d1i0esq

Gorgonowa została skazana ponad 80 lat temu w poszlakowym procesie najpierw na karę śmierci, a po apelacji na osiem lat więzienia za rzekome zabójstwo córki swego pracodawcy i kochanka inż. Henryka Zaremby, z którym była w ciąży. O wznowienie postępowania chce wystąpić córka Gorgonowej z tego związku, pragnąca przywrócić matce dobre imię.

Czy sprawa ma szansę znów znaleźć się na wokandzie? - Tropów trzeba szukać w archiwach, mówi mec. Olechnowicz. - Materiał medyczny był bardzo starannie opracowany. Jednak nauka poszła do przodu, dziś są inne metody badawcze. Trzeba sprawdzić czy w tym materiale medycznym nie ma jakichś błędów.

Adwokat chce zrobić rekonstrukcję tej zbrodni, o co zamierza się zwrócić do eksperta, któremu udało się odtworzyć zabójstwo sprzed 6 tys. lat. - Podobno zmarli mówią. Może badając wszystkie elementy sprawy ułożymy ją w inną całość - mówi szczeciński prawnik.

d1i0esq

Podziel się opinią

Share
d1i0esq
d1i0esq
Więcej tematów