Trwa ładowanie...
doi9yp3

Wyszedł z więzienia po 23 latach. Nie spędził na wolności nawet pół roku

Policjanci z CBŚP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie wymuszeń rozbójniczych. Jeden z nich wyszedł niedawno z więzienia, w którym spędził wiele lat za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z zatrzymanych mężczyzn
Jeden z zatrzymanych mężczyzn (Policja.pl)
doi9yp3

Policjanci z CBŚP zapobiegli wymuszeniu rozbójniczemu, którego ofiarą miał paść szczeciński biznesmen. Jak twierdzą śledczy, ofiar może być więcej.

Sprawcy żądali od pokrzywdzonych od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Zastraszali ich, grożąc pobiciem lub ciężkim uszkodzeniem ciała, jeżeli nie zostaną spełnione ich żądania.

Jednym z podejrzanych o te przestępstwa jest Wiesław J. ps. "Picek". Mężczyzna siedział w więzieniu za udział w zorganizowanych strukturach przestępczych w latach 90. ubiegłego wieku. Członkowie tej grupy działali wyjątkowo bezwzględnie i brutalnie wobec swoich ofiar.

Źródło: Policja.pl

Kilka miesięcy na wolności

"Picek" opuścił zakład karny w lutym 2019 r. Trafił tam za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, obrót narkotykami, czerpanie zysku z cudzego nierządu oraz nakłanianie do zabójstwa. W więzieniu spędził 23 lata.

doi9yp3

Na wolności nie spędził nawet pół roku, bo kilka dni temu został zatrzymany przez policjantów ze szczecińskiego CBŚP. Śledczy zarzucają Wiesławowi J. udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonanie i usiłowanie dwóch wymuszeń rozbójniczych.

Tego samego dnia został zatrzymany drugi podejrzany o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanych na 3 miesiące. Grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doi9yp3

Podziel się opinią

Share

doi9yp3

doi9yp3
Więcej tematów