Trwa ładowanie...

Wysyłasz dziecko na wakacje? Skontroluj autokar

Trwa wakacyjna akcja "Bezpieczny autokar" policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego prowadzą intensywne kontrole autokarów i autobusów turystycznych przewożących dzieci na wakacyjny wypoczynek. Inspektorzy sprawdzają zarówno stan techniczny jak i kondycje kierowcy tłumaczy rzecznik ITD Alvin Gajadhur.

Wysyłasz dziecko na wakacje? Skontroluj autokarŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2zu6ds
d2zu6ds

ITD sprawdza czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu czy jest wypoczęty. Takie kontrole często prowadzone są w stałych punktach zorganizowanych odjazdów, w Warszawie to na przykład parking przed Torwarem.

Kontrole są prowadzone zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych jak i na parkingach gdzie organizowane są wyjazdy dodaje Alvin Gajadhur. Sprawdzeniu będą poddawane nie tylko autokary przewożące dzieci, wystarczy zgłosić się do wojewódzkiego inspektoratu ITD i zamówić kontrolę - tłumaczy Gajadhur.

W jego opinii przewoźnicy coraz większą wagę przykładają do bezpieczeństwa, usterek jest coraz mniej, a autokary coraz nowsze. Przez 5 miesięcy tego roku inspektorzy ITD skontrolowali ponad 8 tys autokarów, nałożono ponad 100 mandatów karnych czyli co ósma kontrola kończyła się karami dla kierowców.

d2zu6ds
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zu6ds
Więcej tematów