Trwa ładowanie...
d23zmf8

Wystawa poświęcona Kazimierzowi Górskiemu

Najważniejszym gościem podczas otwarcia był główny bohater wystawy (PAP/Przemek Wierzchowski)
W Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otwarto w środę wystawę poświęconą trenerowi polskich piłkarzy Kazimierzowi Górskiemu. Ekspozycja ukazuje twórcę największych dotychczasowych sukcesów naszej reprezentacji, który zdobył z biało-czerwonymi dwa medale olimpijskie i srebrny krążek za zajęcie trzeciego miejsca podczas mistrzostw świata w Monachium w 1974 roku.

Share
d23zmf8

Prezentowane na wystawie pamiątki i zdjęcia pochodzą ze zbiorów muzealnych. Część eksponatów podarował bohater wystawy. Jak przyznał, podarował pamiątki muzeum, żeby ludzie mogli wspominać wspaniałych chłopców, którzy zadziwili piłkarski świat.

Kazimierz Górski nie ma wątpliowści, że drużyna Jerzego Engela wyjdzie z grupy. Jedną przegraną można w innych meczach nadrobić - tłumaczył selekcjoner. Później - w trakcie rozgrywek systemem pucharowym będzie znacznie trudniej, zauważył Kazimierz Górski. Jeden mały błąd może zadecydować o pożegnaniu się z mistrzostwami.

Na wystawie można zobaczyć pamiątki z rodzinnego Lwowa, gdzie Kazimierz Górski spędził dzieciństwo, zdjęcia upamiętniające karierę piłkarską a później trenerską. Selekcjoner podarował muzeum między innymi złoty medal z olimpiady w Monachium, złote buty i piłkę z autografami piłkarzy-medalistów. (aka)

d23zmf8

Podziel się opinią

Share
d23zmf8
d23zmf8
Więcej tematów