Trwa ładowanie...
d3qhn2s

Wystawa budzącej kontrowersje artystki z logo MKiDN. Resort ostro reaguje

W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej odbędzie się wystawa Mariny Abramović. W zaproszeniach na pokazy artystki, którą oskarżono o promocję satanizmu, pojawiło się logo MKIDN. Resort twierdzi, że doszło do nadużycia i wyjaśnia sprawę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wystawę Mariny Abramović można oglądać od 8 marca w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Wystawę Mariny Abramović można oglądać od 8 marca w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (East News, Fot: Nils Jorgensen/REX/Shutterstock)
d3qhn2s

Wystawa Mariny Abramović zostanie otwarta w piątek. Wizyta serbskiej skandalistki nie przechodzi w Polsce bez echa. W sieci pojawiły się łańcuszek utworzony przez osoby zaniepokojone działalnością artystki.

"Będzie potrzebna PILNA modlitwa w piątek. O 18:00 odbędzie się zamknięte spotkanie miejscowych elit na satanistycznym wernisażu Mariny Abramowicz, mające na celu poddanie Polski kultowi szatana. (...) W piątek Polska ma zostać oficjalnie przeklęta. Modlitwa każdego z was jest na wagę złota - czytamy w wiadomości przesyłanej sobie nawzajem przez internautów.

Zaniepokojenie niektórych środowisk potęgował fakt, że w informacji o pokazie użyto symbolu Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Resort kultury szybko wyjaśnił, ze jest równie zaskoczony tą sytuacją.

d3qhn2s

"Instytucja bezpodstawnie wykorzystała logotyp MKiDN w zaproszeniu na wydarzenie w sposób mogący sugerować, że MKiDN jest jednym ze współorganizatorów wystawy. Ministerstwo dwukrotnie, w 2017 i 2018 r., odrzuciło wniosek CSW o dotację na organizację wystawy" - wyjaśniono w oficjalnym komunikacie.

Zobacz także: Kazimierz Marcinkiewicz o Morawieckim: czaruś się znalazł

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qhn2s

Podziel się opinią

Share

d3qhn2s

d3qhn2s
Więcej tematów