Trwa ładowanie...

"Wystąpię z doniesieniem o przestępstwie". Macierewicz grozi Millerowi

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zaatakował działania Jerzego Millera po katastrofie smoleńskiej. Chce podjąć kroki prawne wobec byłego przewodniczącego komisji, która badała tragedię.

"Wystąpię z doniesieniem o przestępstwie". Macierewicz grozi MillerowiŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3duz4r
d3duz4r

- Przez lata ukrywano rzeczywiste dane. Wystąpię także z doniesieniem o przestępstwie na pewno wobec Jerzego Millera, który jest winien na pewno niedopełnienia obowiązków, a być może także działania na szkodę śledztwa - oznajmił Macierewicz.

- Mając informacje np. o awarii silnika, generatorów, innych awariach, które doprowadziły do upadku samolotu, a ukrywając te najistotniejsze dane przed opinią publiczną i premierem rządu - argumentował Macierewicz.

Jerzy Miller był przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej.

d3duz4r

Macierewicz o działaniach podkomisji smoleńskiej

Macierewicz podsumował dotychczasowe działania podkomisji smoleńskiej. Szef MON powiedział, że 10 kwietnia podkomisja przedstawiła podstawowe wyniki, które "zawierają te same dane, jakie niedawno Rosjanie przyznali, że rzeczywiście miały miejsce", wymieniając awarię silnika, wysokościomierzy, generatora i "zamrożenie" dostawy energii 15 metrów nad ziemią.

- To są podstawowe (dane - red.), wskazujące na przebieg wydarzeń, który mógł mieć związek z eksplozją jako przyczyną tej tragedii - mówił Macierewicz.

Jednocześnie podkreślił, że są to hipotezy sformułowane przez podkomisję, która chce, by zostały one przedyskutowane w szerszym kręgu naukowców jeszcze pod koniec czerwca.

- W tej sprawie zwróciłem się do rektora Wojskowej Akademii Technicznej, on wyraził zgodę na takie seminarium. Wszyscy naukowcy, którzy w tej sprawie mają coś rzeczywiście do powiedzenia - mówię o naukowcach, a nie hochsztaplerach - będą zaproszeni na taką dyskusję - odparł.

d3duz4r

PO pomoże wyjaśnić katastrofę smoleńską?

Pytany o to, czy nie wyklucza udziału w spotkaniu posłów PO biorących udział w pracach zespołu parlamentarnego ws. katastrofy smoleńskiej, Macierewicz odpowiedział: "Nic o tym nie wiedziałem, żeby byli tam jacyś eksperci zajmujący się merytorycznie tą problematyką".

Dodał, że jeżeli są tam osoby, które merytorycznie zajmują się sprawą katastrofy, "to oczywiście będą mile widziani, bo to będzie seminarium naukowe, w którym każdy będzie miał prawo przedstawić swoje racje i skrytykować cudze racje".

- Ta sprawa musi być rozstrzygnięta na gruncie naukowym, bo to jest właściwy grunt do rozstrzygnięcia tego dramatu - podkreślił szef MON.

Źródło: TVP Info, PAP

d3duz4r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3duz4r
Więcej tematów