PolitykaWysokie poparcie dla PiS. W Sejmie cztery partie

Wysokie poparcie dla PiS. W Sejmie cztery partie

Według najnowszego sondażu Kantar Public PiS cieszy się poparciem 38 proc. Polaków. Następna jest PO, na którą chce zagłosować 19 proc. ankietowanych.

Wysokie poparcie dla PiS. W Sejmie cztery partie
Źródło zdjęć: © East News | ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Radosław Rosiejka

20.07.2017 | aktual.: 20.07.2017 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwa inne ugrupowania. Kukiz'15 ma 9 proc. poparcia, a Nowoczesna 8 proc.

Pod progiem wyborczym znalazło się SLD (4 proc.), PSL (3 proc.). Na partię Janusza Korwin-Mikkego chciałoby zagłosować 2 proc. wyborców, a na Partię Razem oraz Twój Ruch po 1 proc. ankietowanych.

W porównaniu z czerwcowym badaniem notowania PiS spadły o 1 pkt. proc. (z 39 proc. do 38 proc.) a dla Kukiz'15 o 2 pkt proc. (z 11 proc. do 9 proc.)
Natomiast poparcie dla PO wzrosło o 1 pkt proc. a dla Nowoczesnej o 3 pkt proc.

Więcej osób niezdecydowanych

Wśród osób, które w najbliższą niedzielę wzięłyby udział w wyborach 15 proc. nie wie na kogo by zagłosowało. W porównaniu z poprzednim badaniem jest to wzrost o 4 pkt. proc.

25 proc. osób odpowiedziało, że zdecydowanie wzięłoby udział w wyborach, a 39 proc. raczej tak. 27 proc. ankietowanych nie zagłosowałoby w najbliższą niedzielę, w tym 13 proc. na pewno. 8 proc. respondentów nie potrafiło odpowiedzieć, czy poszłoby do urn wyborczych.

Badanie Kantar Public przeprowadzono w dniach 7-12 lipca, czyli przed uchwaleniem przez Sejm ustaw o KRS i ustroju sądów powszechnych oraz wydarzeniami związanymi z pracami nad ustawą o Sądzie Najwyższym. W trakcie posiedzenia Sejmu Jarosław Kaczyński krzyczał do opozycji, że "zamordowaliście mi brata", a podczas prac w komisji sprawiedliwości doszło do przepychanek.

W badaniu wzięła udział reprezentatywna próba 1027 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Źródło artykułu:PAP
Komentarze (1778)