Trwa ładowanie...

Wyśmierzyce. Radny PiS zniszczył plakat konkurenta. Dostał upomnienie

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Ale nie wszystkie chwyty są w niej dozwolone. Policjanci ukarali upomnieniem radnego PiS, który zniszczył plakat swojego konkurenta. Poszkodowany twierdzi, że to "symboliczna" kara.

Share
Wyśmierzyce. Radny PiS zniszczył plakat konkurenta. Dostał upomnienie
Źródło: Facebook/Andrzej Oziębło
d12272k

- To nawet nie symboliczna kara. Kodeks wykroczeń za takie działanie przewiduje do pięciu tysięcy złotych - twierdzi w rozmowie z portalem tvn24.pl startujący z list Koalicji Obywatelskiej Andrzej Oziębło.

Jego plakat wyborczy wiszący w Wyśmierzycach został zerwany. Policjanci ukarali w związku z tą sprawą radnego PiS.

- Podjechał swoim dostawczym autem, zastawiając widok na ścianę budynku, na której wisiały dwa plakaty wyborcze: mój i konkurencji z Prawa i Sprawiedliwości. Gdy po sekundzie odjechał, mojego plakatu już nie było - opisuje sytuację Oziębło.

Akcja Patryka Jakiego. Ryszard Czarnecki reaguje

Incydent został zarejestrowany przez kilka kamer. - Mistrzem zbrodni to nasz radny nie jest – powiedział portalowi jeden z policjantów.

Policja potwierdza, że radny PiS przyznał się do winy. I twierdzi, że "upomnienie jest również formą kary". Oziębło podkreśla, że Krzysztof Więckowski będzie członkiem komisji wyborczej w Wyśmierzycach. - Jeśli niszczy materiały wyborcze, to do czego się może w niej posunąć? - pyta.

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12272k

Podziel się opinią

Share
d12272k
d12272k
Więcej tematów