Trwa ładowanie...
26-09-2014 13:03

Wyścigi smoczych łodzi "Tumski Cup" już w sobotę we Wrocławiu

W sobotę, 27 września, we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja wyścigu smoczych łodzi. W tym roku do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie wiele profesjonalnych osad wioślarskich.

Wyścigi smoczych łodzi "Tumski Cup" już w sobotę we WrocławiuŹródło: Facebook / Oficjalny Profil Tumski Cup
d3q5308

Wyścigi smoczych łodzi to tradycja sięgająca co najmniej dwóch tysięcy lat. We Wrocławiu zawody pod nazwą Tumski Cup odbywają się w tym roku po raz piąty. Jak co roku, łodzie wystartują na Odrze na wysokości Barki Tumskiej.

W roku ubiegłym kulminacyjnym punktem zawodów był pojedynek osad The World Games 2017 i Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Zwyciężyła pierwsza osada, lecz pokonani zapowiadają w tym roku rewanż. Dodatkowo, podczas piątej edycji Tumski Cup pojawią się profesjonalne ekipy smoczarzy z Czech i Niemiec.

W smoczych łodziach goście będą mogli zobaczyć także osady amatorskie, złożone z lokalnych polityków, biznesmenów czy samorządowców. Zawody mają formułę otwartą, więc zgłosić swój udział w nich może każdy, komu uda się skompletować 11-osobową ekipę (bez sternika).

d3q5308

Osady, które wystartują w tegorocznej edycji Tumski Cup będą liczyły po 12 osób, w skład których wchodzi kapitan, bębniarz nadający wioślarzom rytm oraz sternik.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 obok Hotelu Tumskiego. Do godziny 16:00 odbywać się będzie oprócz wyścigów wiele atrakcji, m.in. konkurs sprawności na ergometrach, konkurs wiedzy o World Games, liczne zabawy i gry dla dzieci oraz występy dziecięcych zespołów tanecznych i wokalnych.

O 16:00 będzie miał miejsce bieg finałowy wyścigów. Godzinę później odbędzie się dekoracja medalowa zwycięskich osad. Imprezę zakończy o godzinie 18:00 bankiet dla załóg startujących w Tumski Cup.

Organizatorem imprezy jest wioślarz, medalista olimpijski - Paweł Rańda, wrocławski Hotel Tumski, Towarzystwo Sportowo-Turystyczne oraz fundacja Pro Culturae Bono. Wydarzenie wspiera Biuro Promocji Miasta.

d3q5308
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q5308
Więcej tematów