Trwa ładowanie...

Wyścig o polskie Pulitzery. Dziennikarz WP wyróżniony

To już 25. edycja konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie. Wyróżniony został dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski za reportaż "11 listopada przestraszył się antysemityzmu. Teraz odwiedził Kraków".

Share
Wyścig o polskie Pulitzery. Dziennikarz WP wyróżniony
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien
d4d9d58

Makowski został honorow wyróżniony Nagrodą im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej. Laureatką została Joanna Sikora za reportaż radiowy "Majka", który został wyemitowany na antenie Polskiego Radia. Reportaż opowiada o trudnej miłości matki do dziecka z wrodzonymi wadami.

*ZOBACZ WYRÓŻNIONY MATERIAŁ WP: 11 listopada przestraszył się antysemityzmu. Teraz odwiedził Kraków *

Sam Rubin to amerykańsko-żydowski student i pisarz. W głośnym felietonie opublikowanym na łamach dziennika "The Forward" stwierdził, że podczas Marszu Niepodległości tak obawiał się polskiego antysemityzmu, że zamknął się ze strachu w łazience swojego warszawskiego mieszkania. Marcin Makowski wysłał do niego list z zaproszeniem do Krakowa. Tak powstał

d4d9d58

Polski Pulitzer

Nagrodę przyznano również m.in zespołowi dziennikarzy, który od 25 lat zajmował się sprawą Jarosława Ziętary i dbał o zachowanie pamięci jego osoby. W imieniu komitetu nagrodę odebrał Bartłomiej Mostek.

Przypomnijmy: dziennikarz "Gazety Poznańskiej", Jarosław Ziętara, zaginął w 1992 roku w Poznaniu. Został prawdopodobnie zamordowany przez gangsterów, o których zamierzał napisać. Do tej pory nie wyjaśniono tej sprawy, a ciała Ziętary nie znaleziono.

Nagrody SDP wzorowane są na najwyżej ocenianej na świecie amerykańskiej nagrodzie Pulitzera. W tym roku Stowarzyszenie przyznaje nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach tematycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4d9d58

Podziel się opinią

Share
d4d9d58
d4d9d58
Więcej tematów