Trwa ładowanie...
d32mxr4

Wyścig o polskie Pulitzery. Dziennikarz WP wyróżniony

To już 25. edycja konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie. Wyróżniony został dziennikarz Wirtualnej Polski Marcin Makowski za reportaż "11 listopada przestraszył się antysemityzmu. Teraz odwiedził Kraków".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Skowroński podczas 24. gali Nagród SDP
Krzysztof Skowroński podczas 24. gali Nagród SDP (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stepien)
d32mxr4

Makowski został honorow wyróżniony Nagrodą im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej. Laureatką została Joanna Sikora za reportaż radiowy "Majka", który został wyemitowany na antenie Polskiego Radia. Reportaż opowiada o trudnej miłości matki do dziecka z wrodzonymi wadami.

*ZOBACZ WYRÓŻNIONY MATERIAŁ WP: 11 listopada przestraszył się antysemityzmu. Teraz odwiedził Kraków *

Sam Rubin to amerykańsko-żydowski student i pisarz. W głośnym felietonie opublikowanym na łamach dziennika "The Forward" stwierdził, że podczas Marszu Niepodległości tak obawiał się polskiego antysemityzmu, że zamknął się ze strachu w łazience swojego warszawskiego mieszkania. Marcin Makowski wysłał do niego list z zaproszeniem do Krakowa. Tak powstał

d32mxr4

Polski Pulitzer

Nagrodę przyznano również m.in zespołowi dziennikarzy, który od 25 lat zajmował się sprawą Jarosława Ziętary i dbał o zachowanie pamięci jego osoby. W imieniu komitetu nagrodę odebrał Bartłomiej Mostek.

Przypomnijmy: dziennikarz "Gazety Poznańskiej", Jarosław Ziętara, zaginął w 1992 roku w Poznaniu. Został prawdopodobnie zamordowany przez gangsterów, o których zamierzał napisać. Do tej pory nie wyjaśniono tej sprawy, a ciała Ziętary nie znaleziono.

d32mxr4

Nagrody SDP wzorowane są na najwyżej ocenianej na świecie amerykańskiej nagrodzie Pulitzera. W tym roku Stowarzyszenie przyznaje nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach tematycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d32mxr4

Podziel się opinią

Share
d32mxr4
d32mxr4
Więcej tematów