Trwa ładowanie...
ycipk-20nsl2
ycipk-20nsl2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyrzucili go z Samoobrony, przygarnął - PiS

Były członek Samoobrony, europoseł Ryszard
Czarnecki został przyjęty do PiS; decyzję taką podjął
komitet polityczny ugrupowania - poinformował rzecznik partii
Adam Bielan. Z Samoobrony Czranecki wykluczony został w lipcu 2007 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-20nsl2

Ryszard Czarnecki jest jednym z najbardziej aktywnych polskich europosłów, współpracuje z nami od wielu miesięcy, dlatego komitet polityczny podjął decyzję o przyjęciu go do partii - powiedział Bielan. Zaznaczył, że Czarnecki złożył wniosek o przyjęcie go do PiS.

Rzecznik PiS uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy Czarnecki będzie kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego w przyszłorocznych wyborach. Jest za wcześnie by mówić o wyborach europejskich - stwierdził.

Również Czarnecki nie chciał powiedzieć, czy będzie startował z list PiS w eurowyborach. Czy będą to wybory do parlamentu krajowego, czy europejskiego decyzja jeszcze nie zapadła - powiedział.

ycipk-20nsl2

Mój akces i pozytywna decyzja premiera Jarosława Kaczyńskiego i władz PiS-u, to po prostu sformalizowanie tak na prawdę współpracy, która istnieje już od dłuższego czasu, zarówno w wymiarze PE (...), jak również na poziomie krajowym, gdzie była współpraca w tej, czy innej formie już od trzech lat - podkreślił europoseł.

Komitet polityczny to ścisłe kierownictwo ugrupowania. Poza prezesem i wiceszefami partii są w nim także przedstawiciele kierownictwa klubu PiS.

Czarnecki w latach 1991-1993 był posłem na Sejm z listy Wyborczej Akcji Katolickiej oraz w latach 1997-2001 z listy Akcji Wyborczej Solidarność.

W rządzie Hanny Suchockiej sprawował funkcję wiceministra kultury oraz przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej.

ycipk-20nsl2

Przez dwa lata od 1994 był prezesem Zjednoczenia Chrześcijańsko- Narodowego.

W 2004 roku został członkiem Samoobrony RP, w czerwcu tego samego roku uzyskał mandat eurodeputowanego.

Z Samoobrony wykluczony został w lipcu 2007 roku. Po tym jak szef tej partii Andrzej Lepper został odwołany ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa w związku z podejrzeniem korupcji w jego resorcie, Czarnecki wypowiadał się jako przeciwnik opuszczania koalicji rządowej. Było to wbrew stanowisku prezydium Samoobrony oraz samego Leppera.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20nsl2

ycipk-20nsl2
ycipk-20nsl2