Trwa ładowanie...
dgdfvgm

Wyrzucili go z Samoobrony, przygarnął - PiS

Były członek Samoobrony, europoseł Ryszard Czarnecki został przyjęty do PiS; decyzję taką podjął komitet polityczny ugrupowania - poinformował rzecznik partii Adam Bielan. Z Samoobrony Czranecki wykluczony został w lipcu 2007 roku.
Share
dgdfvgm

Ryszard Czarnecki jest jednym z najbardziej aktywnych polskich europosłów, współpracuje z nami od wielu miesięcy, dlatego komitet polityczny podjął decyzję o przyjęciu go do partii - powiedział Bielan. Zaznaczył, że Czarnecki złożył wniosek o przyjęcie go do PiS.

Rzecznik PiS uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy Czarnecki będzie kandydatem PiS do Parlamentu Europejskiego w przyszłorocznych wyborach. Jest za wcześnie by mówić o wyborach europejskich - stwierdził.

Również Czarnecki nie chciał powiedzieć, czy będzie startował z list PiS w eurowyborach. Czy będą to wybory do parlamentu krajowego, czy europejskiego decyzja jeszcze nie zapadła - powiedział.

dgdfvgm

Mój akces i pozytywna decyzja premiera Jarosława Kaczyńskiego i władz PiS-u, to po prostu sformalizowanie tak na prawdę współpracy, która istnieje już od dłuższego czasu, zarówno w wymiarze PE (...), jak również na poziomie krajowym, gdzie była współpraca w tej, czy innej formie już od trzech lat - podkreślił europoseł.

Komitet polityczny to ścisłe kierownictwo ugrupowania. Poza prezesem i wiceszefami partii są w nim także przedstawiciele kierownictwa klubu PiS.

Czarnecki w latach 1991-1993 był posłem na Sejm z listy Wyborczej Akcji Katolickiej oraz w latach 1997-2001 z listy Akcji Wyborczej Solidarność.

W rządzie Hanny Suchockiej sprawował funkcję wiceministra kultury oraz przewodniczącego Komitetu Integracji Europejskiej.

dgdfvgm

Przez dwa lata od 1994 był prezesem Zjednoczenia Chrześcijańsko- Narodowego.

W 2004 roku został członkiem Samoobrony RP, w czerwcu tego samego roku uzyskał mandat eurodeputowanego.

Z Samoobrony wykluczony został w lipcu 2007 roku. Po tym jak szef tej partii Andrzej Lepper został odwołany ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa w związku z podejrzeniem korupcji w jego resorcie, Czarnecki wypowiadał się jako przeciwnik opuszczania koalicji rządowej. Było to wbrew stanowisku prezydium Samoobrony oraz samego Leppera.

dgdfvgm

Podziel się opinią

Share
dgdfvgm
dgdfvgm
Więcej tematów