Trwa ładowanie...
d1qv8w3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wyroki do 6 lat kolonii za katastrofę w moskiewskim metrze

Czterech pracowników służb technicznych moskiewskiego metra zostało skazanych w poniedziałek na kary pozbawienia wolności od 5,5 roku do 6 lat za przyczynienie się do katastrofy z lipca 2014 r., w której zginęły 24 osoby, a 188 zostało rannych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyroki do 6 lat kolonii za katastrofę w moskiewskim metrze
(freeimages.com)
d1qv8w3

Postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania katastrofy transportowej toczyło się od roku przed sądem rejonowym dla miasta Moskwa. Sąd uznał oskarżonych za winnych "naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu i eksploatacji metra". Podjął też decyzję, że skazani mają wypłacić łącznie 15 mln rubli (235 tys. dolarów) zadośćuczynienia rodzinom ofiar i poszkodowanym.

Na 5,5 roku kolonii o zaostrzonym rygorze skazani zostali trzej kierownicy służb remontowo-budowalnych przedsiębiorstwa państwowego "Moskiewskie Metro": Anatolij Krugłow, Aleksiej Trofimow i Walerij Baszkatow. Pracownik techniczny Jurij Gordow, który bezpośrednio zajmował się feralnym odcinkiem trakcji, dostał wyrok 6 lat pozbawienia wolności.

Do katastrofy doszło w Moskwie 15 lipca 2014 roku, gdy trzy wagony metra wypadły z torów i najechały na siebie między stacjami "Park Pobiedy" i "Sławianskij Bulwar", po nagłym spadku napięcia w trakcji. Bezpośrednią przyczyną katastrofy była niesprawność układu zwrotniczego.

Zderzenie pociągów w lipcu 2014 roku było, jak podkreślają rosyjskie media, najtragiczniejszą w historii katastrofą techniczną kolejki podziemnej w Moskwie.

d1qv8w3

Podziel się opinią

Share

d1qv8w3

d1qv8w3
Więcej tematów