Trwa ładowanie...
d3axufm

Wyrok ws. ks. Pawła T. Duchowny winny molestowania seksualnego dzieci

Były dyrektor domu rekolekcyjnego w Rzeszowie został skazany na 1,5 roku więzienia za przestępstwa seksualne popełnione wobec małoletnich. Wyrok jest prawomocny. Do decyzji sądu odniosła się również rzeszowska kuria.
Share
Skazany ksiądz prowadził rekolekcje dla dzieci
Skazany ksiądz prowadził rekolekcje dla dzieciŹródło: iStock.com
d3axufm

Ks. Paweł T. został oskarżony o trzy przestępstwa dotyczące czynów przeciwko wolności seksualnej. 53-latek miał molestować dzieci w wieku gimnazjalnym, które przyjechały na rekolekcje do Rzeszowa. Duchowny miał zakraść się w nocy do pokojów chłopców i dotykać ich w miejsca intymne. Młodzież poskarżyła się rodzicom, a ci powiadomili organy ścigania.

W pierwszej instancji sąd skazał Pawła T. na 1,5 roku więzienia. Oskarżony i prokuratura odwołali się od wyroku. Jak podaje portal rzeszow-news.pl w apelacji rzeszowski Sąd Okręgowy podtrzymał poprzednią decyzję. Zmieniona została jedynie konstrukcja prawna przestępstw, za które odpowiadał 53-latek. Kara jest ostrzejsza, niż wnioskowała prokuratura, bo ta chciała więzienia w zawieszeniu.

d3axufm

Proces toczył się z wyłączeniem jawności, a wyrok został ogłoszony za zamkniętymi drzwiami. Decyzja jest prawomocna. Sąd utrzymał również 15-letni zakaz działalności edukacyjnej i wychowawczej dla duchownego związanej z dziećmi. Wobec ks. Pawła T. toczy się również inny proces za molestowanie seksualne, które dotyczy 23-latka.

Do decyzji sądu odniosła się też Kuria Diecezjalna w Rzeszowie, która "z bólem i smutkiem przyjęła wyrok z powodu czynów popełnionych przez księdza". W komunikacie potwierdziła wolę pomocy pokrzywdzonym. Jednocześnie zaznaczyła, że nie będzie więcej komentować sprawy. Wobec duchownego wznowiono postępowanie kanoniczne. Werdykt należeć będzie do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary.

Zobacz także: Krystyna Janda odczytała deklarację podczas obchodów 4 czerwca. Reakcja Marszałka Senatu

Źródło: rzeszow-news.pl/diecezja.rzeszow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3axufm

Podziel się opinią

Share
d3axufm
d3axufm
Więcej tematów