Trwa ładowanie...
d3mh5qz

Siostra Chmielewska o przenoszeniu księży-pedofili z parafii do parafii. "Głupota albo kolesiostwo"

Przełożona Wspólnoty "Chleb Życia" przekonuje, że Kościół powinien być transparenty w kwestii pedofilii wśród duchownych. W innym wypadku film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może doprowadzić wiele osób do utraty zaufania do instytucji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Siostra Małgorzata Chmielewska uważa, że film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może osłabić zaufanie do Kościoła
Siostra Małgorzata Chmielewska uważa, że film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może osłabić zaufanie do Kościoła (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d3mh5qz

- Pedofilia czy skrzywdzenie dziecka jest grzechem wołającym o pomstę do nieba. Dla wiernych wielkim bólem i szokiem jest nie tylko sam fakt tych przestępstw, ale też sposób w jaki przestępcy zostali potraktowani. To jest rzecz niedopuszczalna - mówiła siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z TVN24.

Zdaniem przełożonej Wspólnoty "Chleb Życia" film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może być dla wielu szokiem, co skończy się utratą zaufania do Kościoła. - Zakonnica czy ksiądz to ludzie traktowani jako ci, którzy mają dawać przykład i być czystymi. Wiele osób celowo utrudniało, aby nie doszło do kolejnych nieszczęść - wyjaśniała.

d3mh5qz

- My, ludzie Kościoła, czujemy się zdradzeni i zranieni. Pedofil to człowiek z zaburzeniami osobowości. Jest tykającą bombą i istnieje ryzyko, że będzie molestował kolejne dzieci. Ukrywanie tego czy przenoszenie z parafii do parafii to dla mnie rzecz niewyobrażalna. Polega albo na głupocie, albo kolesiostwu. "Znajomy znajomemu krzywdy nie zrobi" - tłumaczyła.

Jej zdaniem w tym wypadku musi istnieć pełna transparentność. - Wykrywanie sprawców i zapobieganie tragediom musi się odbywać w szybkim tempie. Podobnie jak ich ukaranie. Trzeba konsekwentnie eliminować takie osoby ze stanu kapłańskiego, żeby nie zagrażały dzieciom - podsumowała.

Zobacz także: Księża przepraszają i dziękują. Sekielski odczytuje SMS na antenie

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3mh5qz

Podziel się opinią

Share
d3mh5qz
d3mh5qz
Więcej tematów