Trwa ładowanie...

Siostra Chmielewska o przenoszeniu księży-pedofili z parafii do parafii. "Głupota albo kolesiostwo"

Przełożona Wspólnoty "Chleb Życia" przekonuje, że Kościół powinien być transparenty w kwestii pedofilii wśród duchownych. W innym wypadku film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może doprowadzić wiele osób do utraty zaufania do instytucji.

Siostra Chmielewska o przenoszeniu księży-pedofili z parafii do parafii. "Głupota albo kolesiostwo"Źródło: East News, fot: PIOTR MOLECKI
d3qf0ky
d3qf0ky

- Pedofilia czy skrzywdzenie dziecka jest grzechem wołającym o pomstę do nieba. Dla wiernych wielkim bólem i szokiem jest nie tylko sam fakt tych przestępstw, ale też sposób w jaki przestępcy zostali potraktowani. To jest rzecz niedopuszczalna - mówiła siostra Małgorzata Chmielewska w rozmowie z TVN24.

Zdaniem przełożonej Wspólnoty "Chleb Życia" film Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" może być dla wielu szokiem, co skończy się utratą zaufania do Kościoła. - Zakonnica czy ksiądz to ludzie traktowani jako ci, którzy mają dawać przykład i być czystymi. Wiele osób celowo utrudniało, aby nie doszło do kolejnych nieszczęść - wyjaśniała.

- My, ludzie Kościoła, czujemy się zdradzeni i zranieni. Pedofil to człowiek z zaburzeniami osobowości. Jest tykającą bombą i istnieje ryzyko, że będzie molestował kolejne dzieci. Ukrywanie tego czy przenoszenie z parafii do parafii to dla mnie rzecz niewyobrażalna. Polega albo na głupocie, albo kolesiostwu. "Znajomy znajomemu krzywdy nie zrobi" - tłumaczyła.

d3qf0ky

Jej zdaniem w tym wypadku musi istnieć pełna transparentność. - Wykrywanie sprawców i zapobieganie tragediom musi się odbywać w szybkim tempie. Podobnie jak ich ukaranie. Trzeba konsekwentnie eliminować takie osoby ze stanu kapłańskiego, żeby nie zagrażały dzieciom - podsumowała.

Zobacz także: Księża przepraszają i dziękują. Sekielski odczytuje SMS na antenie

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qf0ky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qf0ky
Więcej tematów