Trwa ładowanie...

Wyrok gdańskiego sądu w procesie gangu narkotykowego

Na kary od roku i 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy więzienia skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku grupę 15 osób, oskarżonych o handel narkotykami. Proces trwał od października 2010 r. Policja, która w styczniu 2009 r. rozbiła gang, przejęła narkotyki o wartości ok. 1,5 mln zł.
Share
Wyrok gdańskiego sądu w procesie gangu narkotykowego
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d35s1mh

Większość z oskarżonych to mieszkańcy gdańskiej dzielnicy Orunia.

Podczas procesu 46-letni Jacek B., ps. Banan - według prokuratury - przywódca grupy przestępczej - nie przyznał się do zarzutów. Twierdził, że nigdy nie słyszał o jej istnieniu. Jednemu z mężczyzn, 47-letniemu Waldemarowi Cz. zarzucono także wykorzystanie seksualne trzech kobiet w zamian za narkotyki.

Jak ustaliła prokuratura, grupa oskarżonych zajmowała się handlem narkotykami, głównie heroiną, od stycznia 2007 r. Wprowadzili na rynek narkotyki warte blisko 450 tys. zł.

d35s1mh

Na ławie oskarżonych zasiadało także trzech dilerów, którzy działali poza strukturą gangu, oraz kobieta oskarżona o posiadanie środków odurzających. Podczas śledztwa czterech oskarżonych przyznało się do winy, w tym dwóch częściowo.

W styczniu 2009 r. w jednodniowej akcji zatrzymania członków grup wzięło udział ponad 150 policjantów z Gdańska oraz Olsztyna, a także funkcjonariusze Straży Granicznej.

d35s1mh

Podziel się opinią

Share
d35s1mh
d35s1mh
Więcej tematów