Trwa ładowanie...

Wyrok dla żołnierzy za napaść na policjantów w hotelu

Trzej wysocy rangą oficerowie wojska usłyszeli wyroki za pobicie policjantów i strażnika miejskiego w hotelu w Giżycku. Mężczyźni mają zapłacić grzywny, ale zapowiedzieli apelację.

Share
Wyrok dla żołnierzy za napaść na policjantów w hotelu
Źródło: Pixabay.com
d5i4bdl

Złożenie odwołania od wyroku zapowiedział w sądzie w Giżycku jeden ze skazanych oficerów, podpułkownik Arkadiusz Kujawa. Przedstawiciel prokuratury poinformował z kolei RMF FM, że wymiar kary jest zbliżony do wnioskowanego w akcie oskarżenia, więc ze strony śledczych apelacji nie będzie.

Kujawa po wyroku przekonywał, że interwencja funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w hotelu 2,5 roku temu wyglądała inaczej, niż sąd przedstawił to w uzasadnieniu. - Jeżeli chodzi o pobicie policjantów, wyzwiska policjantów i tym podobne rzeczy, nie miało czegoś takiego miejsca - mówił Kujawa.

d5i4bdl

Przypomnijmy: we wrześniu 2016 r. policjanci zostali wezwani do awantury w giżyckim hotelu. Wojskowi mieli obrażać obsługę i nie chcieli się uspokoić po przyjeździe patrolu. Śledczy zarzucili oficerom, że wyzywali funkcjonariuszy i grozili im nawet śmiercią.

Z zeznań świadków wynika, że podczas szarpaniny ucierpiało troje policjantów, a żołnierzy udało się obezwładnić dopiero po użyciu gazu. Mężczyźni mieli od 1,2 promila do 2 promili alkoholu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Jarosław Sellin oskarża Tuska. „Współwinny największej katastrofy”

d5i4bdl

Podziel się opinią

Share
d5i4bdl
d5i4bdl
Więcej tematów