Trwa ładowanie...
d1n8h9t

Wypadki ciężarówek armii USA i Polski koło Żagania. Są ranni

Amerykańska półciężarówka zderzyła się z busem koło Żagania w Lubuskiem - informuje RMF FM. Ranne zostały dwie osoby. Kilka godzin później w tej samej okolicy z autem osobowym zderzyła się ciężarówka polskiego wojska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wypadki ciężarówek armii USA i Polski koło Żagania. Są ranni
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d1n8h9t

Pierwszy wypadek wydarzył się przed godz. 10 na drodze powiatowej między Trzebowem i Świętoszowem. Amerykańscy żołnierze jechali w kierunku jednostki w tej ostatniej miejscowości.

W czołowym zderzeniu ranne zostały dwie osoby - przewieziono je do szpitala. - To kierowca i pasażer busa - poinformowała PAP podinsp. Sylwia Woroniec z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Jak wyjaśnia RMF FM, ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku mógł doprowadzić kierowca samochodu armii USA. Jezdnia była w tym miejscu bardzo śliska. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Sprawę przejęła od policji Żandarmeria Wojskowa.

d1n8h9t

##Tym razem Polacy

Około południa, również na drodze powiatowej koło Świętoszowa, z autem osobowym zderzyła się ciężarówka należąca do Wojska Polskiego.

- Trzy osoby z osobowego samochodu marki BMW zostały ranne i przewieziono je do szpitala. Na miejscu dochodzenie prowadzą funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej - wyjaśnia rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski.

##To już kolejny raz

Poranny wypadek nie jest pierwszym z udziałem samochodów z amerykańskimi żołnierzami w ostatnim czasie.

W sobotę na drodze krajowej nr 27 koło Jeleniej Góry ciężarówka US Army wpadła do rowu, a z naczepy wypadły m.in. pociski czołgowe. Dwa dni wcześniej amerykańska terenówka zderzyła się z autem osobowym w Bolesławcu na Dolnym Śląsku.

d1n8h9t

Podziel się opinią

Share
d1n8h9t
d1n8h9t
Więcej tematów