Trwa ładowanie...
d3cnnrr

Wypadek strażackich samochodów. Spowodował go nietrzeźwy strażak

Nietrzeźwy strażak Ochotniczej Straży Pożarnej Nowaki wjechał w wóz zawodowych strażaków. Jechał do akcji gaśniczej we wsi Karłowice Wielkie koło Otmuchowa.
Share
W sprawie prowadzone jest postępowanie
W sprawie prowadzone jest postępowanieŹródło: East News, Fot: Adam STASKIEWICZ
d3cnnrr

Kierowca bojowego Steyera OSP Nowaki nie zapanował nad samochodem i zderzył się z zaparkowanym samochodem MAN Państwowej Straży Pożarnej z Nysy. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak donosi portal naszemiasto.pl, do wypadku doszło w niedzielę około godz. 23. Kierowca to 30-letni strażak ochotnik, który jechał do pożaru budynku mieszkalnego we wsi Karłowice Wielkie koło Otmuchowa.

W wypadku nikt nie odniósł obrażeń, a pożar okazał się niegroźny. W sprawie nietrzeźwego kierowcy prowadzone jest postępowanie.

d3cnnrr

Zobacz też: Sondaż. "Bardzo ciekawa druga tura"

Okazuje się, że tylko jeden z pięciu strażaków ochotników z OSP Nowaki miał uprawnienia kierowcy, a ten jeden był nietrzeźwy.

- Inni strażacy na pewno nie pozwolili by mu kierować, gdyby coś podejrzewali. Nie rozmawiałem jeszcze z tym strażakiem, ale dla mnie nie ma wytłumaczenia dla takiego postępowania. Jechał tam, żeby ratować, a tymczasem narażał siebie, swoich kolegów i innych uczestników ruchu drogowego - powiedział Paweł Gotkowski, prezes OSP Nowaki, zastępca komendanta powiatowego PSP w Nysie.

- Moim zdaniem to powinno się skończyć decyzją o skreśleniu takiej osoby z listy członków OSP - dodał.

Przypomnijmy, że strażacy ochotnicy nie pełnią dyżurów, podczas których byliby zobowiązani do zachowania trzeźwości.

Przeczytaj także:

Pożar domu w Biskupicach. Ranny strażak

Spowodował wypadek jadąc do pożaru. Kontrowersyjny wyrok ws. zasłużonego strażaka uchylony

Źródło: naszemiasto.pl

d3cnnrr

Podziel się opinią

Share
d3cnnrr
d3cnnrr
Więcej tematów