Trwa ładowanie...

Wypadek polskiego autokaru w Austrii. 10 osób lekko rannych

• Wypadek polskiego busa na autostradzie A6 w Austrii w pobliżu granicy ze Słowacją • Dziesięć osób zostało lekko rannych
Share
Wypadek polskiego autokaru w Austrii. 10 osób lekko rannych
Źródło: Wikimedia Commons, Fot: Plani, CC-BY-SA-3.0
d45c6y9

- Ośmioro z dziesięciu poszkodowanych w wypadku polskich obywateli zostało już zwolnionych ze szpitali - poinformował szef biura rzecznika prasowego MSZ Rafał Sobczak. Dwoje rannych, którzy w wypadku doznali złamań rąk, pozostaje jeszcze na obserwacji, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodał.

Do wypadku doszło około godz. 4 rano w pobliżu miejscowości Neusiedl am See, na autostradzie A6, niedaleko granicy słowackiej. Lekko rannych zostało dziesięć osób, z dwunastu znajdujących się w busie.

Sobczak potwierdził, że wszyscy poszkodowani to Polacy. Jak dodał, służby konsularne pozostają w kontakcie z polskim przewoźnikiem oraz miejscową policją, która ustala okoliczności zdarzenia.

d45c6y9

Przed południem konsul generalny RP w Wiedniu Andrzej Kaczorowski poinformował m.in., że bus zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się, jest mocno uszkodzony, a wszystkich rannych w wypadku przewieziono do okolicznych szpitali, m.in. w miejscowości Kittsee w Dolnej Austrii. Zaznaczył, że poszkodowani odnieśli tylko "lekkie obrażenia" i nie ma mowy o zagrożeniu ich życia.

Kaczorowski wskazał, że w następstwie wypadku na autostradzie były poważne utrudnienia. Bus został przewieziony przez służby autostradowe na parking.

d45c6y9

Podziel się opinią

Share
d45c6y9
d45c6y9
Więcej tematów