Trwa ładowanie...

Wypadek pod Olsztynem. Dwie kobiety zginęły, czterolatek trafił do szpitala

Pod Olsztynem doszło do kolejnego tragicznego wypadku. W sobotę zginął młody mężczyzna, w niedzielę dwie kobiety, a czteroletni chłopiec trafił do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność.

Share
Dwie kobiety zginęły w wypadku pod Olsztynem. Dziecko trafiło do szpitala
Dwie kobiety zginęły w wypadku pod Olsztynem. Dziecko trafiło do szpitala Źródło: KMP Olsztyn
d1r8xcv

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę, 26 września, około godz. 18 na DW 595 na odcinku Barczewo-Jeziorny w woj. warmińsko-mazurskim. Z nieznanych dotąd przyczyn zderzyły się tam dwa samochody osobowe marek Audi oraz Mercedes.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Olsztynie, zginęły dwie kobiety w wieku 53 i 67 lat, które jechały audi. Do szpitala trafił natomiast czteroletni chłopiec, który również znajdował się w samochodzie.

- Trwa ustalanie okoliczności wypadku. Apelujemy o ostrożność - podkreślił podkom. Rafał Prokopczyk.

Tragiczny weekend pod Olsztynem. Samochód roztrzaskał się na kilka części

Wypadek na DW 595 był drugą śmiertelną tragedią na drogach powiatu olsztyńskiego w ten weekend.

d1r8xcv

Dzień wcześniej na drodze pomiędzy Orzechowem i Międzylesiem kierujący samochodem osobowym marki Audi uderzył w przydrożne drzewo. 30-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą, zginął na miejscu, a najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość na łuku drogi. Samochód dosłownie roztrzaskał się na kilka części.

Zobacz także: Trzecia dawka szczepionki. Jakim preparatem?

Nadmierna prędkość najczęstszą przyczyną wypadków śmiertelnych

Mundurowi od lat przestrzegają, że główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce, do których dochodzi z winy kierujących, jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze.

"Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym. W przypadku potrącenia pieszego nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse jego przeżycia" - informuje Komenda Główna Policji w Warszawie.

d1r8xcv

Za każdym wypadkiem, w którym dochodzi do tragedii, kryje się inna ludzka tragedia. Nie tylko poszkodowanych, ale także ich rodzin i najbliższych.

Kierujący powinien dostosować prędkość do rzeźby terenu, stanu drogi oraz pojazdu, widoczności, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto musi wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak umiejętności, doświadczenie czy zmęczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1r8xcv

Podziel się opinią

Share
d1r8xcv
d1r8xcv
Więcej tematów