Trwa ładowanie...

Wypadek limuzyny Bartosza Kownackiego. ŻW: kierowca wiceszefa MON został ukarany mandatem

Żołnierz, który kierował limuzyną wiceszefa MON Bartosza Kownackiego, gdy zderzyła się z innym autem na warszawskim Powiślu, został ukarany mandatem - poinformował p.o. rzecznik prasowy Komendanta Głównego ŻW mjr Artur Karpienko. Do stłuczki doszło na skrzyżowaniu ul. Ludnej i Wioślarskiej w Warszawie. Należąca do ŻW limuzyna BMW, którą podróżował Kownacki miała rozbitą maskę i prawy bok z przodu.

Share
Wypadek limuzyny Bartosza Kownackiego. ŻW: kierowca wiceszefa MON został ukarany mandatemŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d2d0xei

Kierowca został ukarany za wykroczenie polegające na spowodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy niezachowaniu należytej ostrożności. Mjr Karpienko nie podał wysokości grzywny. Poinformował, że żołnierz przyjął mandat, co kończy postępowanie.

Do stłuczki doszło przed południem na skrzyżowaniu ul. Ludnej i Wioślarskiej. Wiceminister Kownacki wracał ze spotkania z szefem BBN Pawłem Solochem. Nikomu nic się nie stało. Sprawę wyjaśniała Żandarmeria Wojskowa, która wobec żołnierzy ma uprawnienia policji.

Należąca do ŻW limuzyna BMW, która podróżował Kownacki miała rozbitą maskę i prawy bok z przodu. W drugim z uczestniczących w kolizji samochodów - terenowym volvo - widać było, że zadziałały poduszki powietrzne. Informację o mandacie dla kierowcy Kownackiego podało radio RMF FM.

d2d0xei

Wypadek szefa MON Antoniego Macierewicza. Śledztwo prowadzi poznańska prokuratura

26 stycznia na drodze krajowej nr 10 w Lubiczu Dolnym k. Torunia, doszło do wypadku z udziałem samochodu, w którym jechał szef MON Antoni Macierewicz. W kolizji uczestniczyło osiem pojazdów, w tym dwa z kolumny Żandarmerii Wojskowej. Śledztwo ws. nieumyślnego naruszenia przez żołnierza z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym wszczęła pod koniec lutego poznańska prokuratura.

d2d0xei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0xei
Więcej tematów