Trwa ładowanie...

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Wyrok dla kierowcy seicento

Jest decyzja sądu w sprawie wypadku kolumny byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu w 2017 roku. Sąd orzekł warunkowe umorzenie.

Share
Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Wyrok dla kierowcy seicento
Źródło: PAP
d20755j

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu orzekł, że Sebastian Kościelnik nieumyślne naruszył zasady ruchu drogowego podczas wypadku, do którego doszło w lutym 2017 roku w Oświęcimiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Sąd orzekł, że kolumna BOR poruszała się, emitując jedynie sygnały świetlne, a nie dźwiękowe, oraz naruszyła zasady ruchu drogowego. Sąd warunkowo umorzył karę - podaje TVN24.

Sąd zasądził nawiązkę na rzecz byłej premier Beaty Szydło oraz oficera BOR.

Zobacz też: Wybory 2020. Borys Budka: sprawę wypadku w Oświęcimiu należy przypominać

Sąd uznał też, że kierowca BOR, który prowadził auto z premier Szydło, również złamał przepisy ruchu drogowego. Sprawa trafi do prokuratury.

d20755j

We wtorek sąd w Oświęcimiu wysłuchał niejawnej części mów końcowych, a w środę ogłoszone zostały żądania obrony i prokuratury, która wniosła o uznanie kierowcy seicento Sebastiana Kościelnika za winnego spowodowania wypadku z 2017 roku.

Śledczy chcieli wymierzenia kary roku ograniczenia wolności, polegającego na obowiązku nieodpłatnej nadzorowanej pracy przez 20 godzin miesięcznie.

Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Kierowca seicento nie zgodził się na umorzenie

Do wypadku z udziałem Beaty Szydło doszło 10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu, a proces rozpoczął się w październiku 2018 roku. Kilka miesięcy wcześniej, w marcu, krakowska prokuratura okręgowa wystąpiła do sądu w Oświęcimiu o warunkowe umorzenie postępowania.

Śledczy chcieli, aby Sebastian Kościelnik otrzymał okres próby w wysokości roku i zapłacił 1,5 tysiąca złotych nawiązki. Mężczyzna wraz ze swoim obrońcą nie zgodził się na umorzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20755j

Podziel się opinią

Share
d20755j
d20755j
Więcej tematów