Trwa ładowanie...
dhfe7za

Wypadek autobusu na Maderze. Poszkodowani wracają do Niemiec

Trzy dni po tragicznym wypadku autobusu na Maderze, Bundeswehra przetransportowała rannych turystów do Niemiec. Zakończono też autopsję 29 ofiar.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszkodowani w wypadku autokaru na maderze wracają do Niemiec
Poszkodowani w wypadku autokaru na maderze wracają do Niemiec (PAP)
dhfe7za

Większość niemieckich turystów, którzy przeżyli wypadek autobusu na portugalskiej wyspie Maderze, w Wielką Sobotę opuściła wyspę. Zostali przewiezieni do Niemiec specjalnie wyposażonym airbusem Bundeswehry, który pełni rolę powietrznego lazaretu. Na pokładzie towarzyszył 15 rannym zespół lekarzy. W szpitalu w Funchal, stolicy Madery, została jeszcze jedna Niemka, której stan zdrowia nie pozwolił na podróż. W klinice przebywają ponadto kierowca i przewodniczka wycieczki, oboje Portugalczycy.

Przyczyna dalej nieznana

W wypadku zginęło 29 pasażerów, a 27 zostało rannych. Kilka osób z lekkimi obrażeniami mogło szybko opuścić szpital. Siedem osób wróci do Niemiec w sobotę zwykłymi liniami, a kolejne osoby w ciągu najbliższych dni.

dhfe7za

Zobacz także: Tragiczny wypadek na Maderze. Znamy prawdopodobną przyczynę

Do tragicznego wypadku doszło w środę 17 kwietnia w miejscowości Caniço położonej na wschód od Funchal. Kilka minut po wyjeździe z hotelu kierowca autobusu stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi. Autobus przekoziołkował i spadł na budynek mieszkalny.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Mogło nią być zablokowanie pedału gazu lub awaria hamulców – donoszą portugalskie media. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Zobacz także: Wypadek autokaru z turystami na Maderze. Zabici i ranni

dhfe7za

Specjaliści medycyny sądowej zakończyli już autopsję 29 ofiar. Większość z nich pochodzi z Niemiec. W sobotę miały jeszcze nadejść akta z odciskami palców i dane stomatologiczne, które mają pomóc w ostatecznej identyfikacji ofiar.

Uroczystości żałobne

Airbus A310 MedEvac to powietrzny oddział intensywnej terapii Bundeswehry. Na pokładzie znajduje się sześć miejsc intensywnej terapii i 38 dodatkowych miejsc leżących. 16 pacjentów może być poddanych medycznemu monitoringowi, a na pokładzie może przebywać nawet 25-osobowy zespół medyczny.

Start maszyny na lotnisku w Funchal był relacjonowany na żywo w portugalskiej telewizji. Po tragicznym wypadku Portugalia ogłosiła trzydniową żałobę narodową.

W Wielki Piątek pasażerowie, którzy przeżyli wypadek, i ich bliscy uczestniczyli w nabożeństwie żałobnym w niemieckojęzycznym Kościele Ewangelickim na wyspie. W nabożeństwie, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami, wziął udział także prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.

dhfe7za

Podziel się opinią

Share
dhfe7za
dhfe7za