Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Szymon Hołownia zapowiada ruch obywatelski. "Nie zmarnuje się ani dżul tej energii"

Zakończyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Według wyników sondażu exit poll zwyciężył Andrzej Duda - otrzymał 41,8 proc. głosów. Bardzo dobry wynik uzyskał też Szymon Hołownia, zdobywając 13,3 proc. Bezpartyjny kandydat zapowiedział, że nie zamierza kończyć kariery politycznej. Potwierdził też chęć stworzenia ogólnonarodowego ruchu obywatelskiego.
Share
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Szymon Hołownia zapowiedział, że nie odejdzie z polityki
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Szymon Hołownia zapowiedział, że nie odejdzie z politykiŹródło: PAP
d33f04z

Szymon Hołownia skomentował swój wynik wyborczy. Dziennikarz i publicysta uplasował się za Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim i jak zapewnił, jest przekonany, że oficjalne, końcowe liczby "jeszcze urosną".

- Czy to jest wynik moich marzeń? Tak, to jest wynik moich marzeń. Myślę, że nikt, kiedy sześć miesięcy temu zaczynaliśmy tę drogę, nie pomyślałby, że to jest w ogóle możliwe, by przekonać, bo z tych statystyk - a myślę, że one jeszcze urosną, jak się zacznie zliczać głosy też te z zagranicy, korespondencyjne - stwierdził Hołownia na wiecu powyborczym w niedzielę.

Dodał, że jego ostateczny wynik wyborczy może oscylować między 15 a 18 proc.

d33f04z

Zobacz też: Wybory 2020. Czym jest cisza wyborcza - PKW

Wyniki wyborów 2020. Szymon Hołownia nie rozstaje się z polityką

Szymon Hołownia zapowiedział także, że nie zamierza kończyć z polityką. Potwierdził, że ma w planach stworzenie ruchu obywatelskiego. - Będziemy na tym budować. Nie zmarnuje się ani dżul tej energii, którą wyzwoliliśmy. Zmienimy Polskę od dołu, skoro tak trudno idzie zmienianie jej od góry - mówił Hołownia.

d33f04z

- Mam nadzieję stanąć na czele ruchu, który poprowadzi nas z tą nadzieją i energią dalej - mówił dziennikarz, podkreślając, że w pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało na niego ponad 2,5 mln Polaków. - Bo tego się nie da nie poprowadzić dalej. Tylu ludzi, którzy w całej Polsce mówili, że to jest pierwszy raz, kiedy głosują. Że jestem pierwszy, któremu zaufali - przekonywał dalej.

Hołownia ogłosił również, że zamierza przedyskutować ze swoimi partnerami i wolontariuszami wspierającymi jego kampanię, to, jak zachować się przed II turą wyborów.

- Tak powinno być w każdym ruchu obywatelskim. Nie lider mówi, co robić, tyko pyta o to ludzi - stwierdził Hołownia. - Nie przegraliśmy wyborów, myśmy je wygrali. To nie jest działalność terapeutyczna - dodawał.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Sondaż exit poll

Według opublikowanych wyników sondażu exit poll, przeprowadzonego przez IPSOS, na Andrzeja Dudę głos oddało 41,8 proc. Polaków. Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski uzyskał 30,4 proc. głosów. Trzeci był Szymon Hołownia, na którego zagłosowało 13,3 proc. wyborców.

Z kolei Krzysztof Bosak otrzymał 7,4 proc., Robert Biedroń 2,9 proc., a Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6 proc.

Pozostali kandydaci otrzymali po mniej niż 0,5 proc. głosów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33f04z

Podziel się opinią

Share
d33f04z
d33f04z
Więcej tematów