Trwa ładowanie...
d254gi6

Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski głosował w Rybniku. Miasto jego żony wybrało Andrzeja Dudę

Niecałe 2,5 tysiąca - o tyle głosów zwyciężył prezydent Andrzej Duda z Rafałem Trzaskowskim w Rybniku. To śląskie miasto to rodzinna miejscowość Małgorzaty Trzaskowskiej - małżonki kandydata KO na prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski oddał głos w Rybniku (woj. śląskie)
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski oddał głos w Rybniku (woj. śląskie) (PAP)
d254gi6

Rybnik to miejscowość z której pochodzi żona Rafała Trzaskowskiego. Dane z tamtejszych 70 na 70 obwodów głosowania wskazały na zwycięstwo Andrzeja Dudy. Urzędujący prezydent zapewnił sobie 35 092 głosów mieszkańców Rybnika. Kandydat KO na prezydenta uzyskał wynik o 2425 głosy niższy (w sumie: 32 667). Trzaskowski pokonał jednak Dudę w komisji, w której głosował wraz z żoną - poparło go ponad 60 proc. głosujących w niej mieszkańców.

Warto przypomnieć, że w wyborach sprzed pięciu lat Duda również wygrał w Rybniku. Wówczas pokonał Bronisława Komorowskiego stosunkiem głosów 52,15 proc. do 47,85 proc. głosów. Tegoroczna frekwencja wyborcza w Rybniku wyniosła 66,82 proc. Nieco wyższa była w całym województwie śląskim i wyniosła 66,91 proc., najwyższa była w powiecie bielskim - 72,47 proc., zaś najniższa w Zabrzu - 57,13 proc.

Podczas kampanii prezydenckiej Rafał Trzaskowski wspominał, jak blski jego sercu jest cały Śląsk, a szczególnie Rybnki, z którego pochodzi jego żona i gdzie mieszka jej rodzina. - My, Gorole, musimy się dużo uczyć o Śląsku, ale zawsze miałem dobrych nauczycieli. Żonę Małgorzatę, teściową Gizelę - mówił przed tygodniem Rafał Trzaskowski. I to na Śląsku, w Rybniku, rodzinnym mieście swojej żony, Trzaskowski zakończył kampanię wyborczą.

d254gi6

Państwowa Komisja Wyborcza we wtorek ogłosiła cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich (dane z 99,97 proc. obwodów) - zwycięzcą okazał się prezydent Andrzej Duda z 51,21 proc. głosów. - Na godzinę 8 brakuje nam 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych zatwierdzonych przez PKW. To Katowice (są w systemie), Nowy Sącz, Olsztyn, Szczecin oraz Warszawa. Wtedy - zgodnie z prawem - Państwowa Komisja Wyborcza ustali wyniki wyborów prezydenckich - mówił przewodniczący Sylwester Marciniak.

PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Padło pytanie o Kaczyńskiego. "Będzie miał jeden poważny problem"

d254gi6

Podziel się opinią

Share

d254gi6

d254gi6
Więcej tematów