Trwa ładowanie...
d1d09no

Wyniki wyborów 2020. Przewidywania Romana Giertycha. Chodzi o istotny elektorat

Krzysztof Bosak uzyskał w wyborach prezydenckich wysoki wynik - 6,79 proc. I chociaż niemal na pewno nie ma szans, by wejść z nim do drugiej tury, jego elektoratem mogą być zainteresowani dwaj faworyci w wyścigu do prezydenckiego pałacu. Roman Giertych jest zdania, że Andrzej Duda nie przekona do siebie wyborców Bosaka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Roman Giertych twierdzi, że wyborcy Krzysztofa Bosaka nie poprą Andrzeja Dudy
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Roman Giertych twierdzi, że wyborcy Krzysztofa Bosaka nie poprą Andrzeja Dudy (PAP)
d1d09no

"Nie wyobrażam sobie, aby wyborcy Konfederacji, którzy głosowali na Krzysztofa Bosaka, oddali chociaż jeden głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Po niewątpliwym sukcesie byłego posła LPR PiS zrobi wszystko, co możliwe, aby zniszczyć Konfederację (tak, jak niszczył LPR). Bez prezydenta Andrzeja Dudy w pałacu będzie im trudniej" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Mecenas w jednym z kolejnych wpisów dodał, że poparcie dla Rafała Trzaskowskiego i Szymona Hołowni jest "wyższe niż poparcie dla prezydenta Andrzeja Dudy". "Za dwa tygodnie będzie się liczyć każdy głos" - uznał.

Cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich pokazują, że do II tury najprawdopodobniej wejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Dane PKW pochodzą z 87,16 proc. komisji wyborczych. Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia z wynikiem 13,69 proc. Na czwartym - Krzysztof Bosak z 6,79 proc.

d1d09no

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Jasne stanowisko Konfederacji

- PiS i PO nami manipulują, a teraz traktują nas jak groźnego przeciwnika. Dajemy naszym wyborcom wolną rękę - powiedział kandydat Konfederacji w rozmowie z dziennikarką WP Karoliną Kołodziejczyk.

Zobacz także: Krzysztof Bosak: nie poprzemy nikogo w II turze

- Nie popieramy żadnego kandydata w drugiej turze i oddajemy naszym wyborcom wolną wolę, jeśli chodzi o poparcie. Nie wpisujemy się w ten spór między PiS-em a Platformą, spór dwóch kandydatów, którzy w naszej ocenie są kandydatami złymi i nie chcemy żadnego z nich popierać - powiedział w niedzielę w rozmowie z portalem tvp.info wiceszef sztabu wyborczego kandydata Konfederacji Tomasz Grabarczyk.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d09no

Podziel się opinią

Share
d1d09no
d1d09no
Więcej tematów