Trwa ładowanie...
d3rcavc

Wyniki wyborów 2020. Prezydent Ukrainy gratuluje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa

Prezydent Ukrainy złożył gratulacje Andrzejowi Dudzie w związku ze zwycięstwem w wyborach prezydenckich. Wołodymyr Zełenski zaprosił go ponadto do złożenia wizyty na Ukrainie. Podobne gratulacje przekazał premier Węgier Viktor Orban.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Prezydent Ukrainy gratuluje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa
Wyniki wyborów 2020. Prezydent Ukrainy gratuluje Andrzejowi Dudzie zwycięstwa (PAP)
d3rcavc

W poniedziałek 13 lipca prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył na Twitterze serdeczne gratulacje Andrzejowi Dudzie. Do wpisów w języku polskim i ukraińskim dołączył zdjęcia, na których widać obu szefów państw.

"Życzę Polsce pod przewodnictwem Pana Prezydenta dalszych sukcesów i pomyślności" - napisał Zełenski.

Prezydent Ukrainy zaprosił Dudę do złożenia wizyty na Ukrainie, "aby dalej kontynuować owocną współpracę". "Razem jesteśmy silniejsi!" - zaznaczył.

d3rcavc

Zobacz: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski chce Kingi Dudy jako negocjatora

Dudzie wygranej w polskich wyborach prezydenckich pogratulował też premier Węgier Viktor Orban, zamieszczając na swoim profilu na Facebooku zdjęcie przedstawiające jego i Dudę z napisem "Brawo!".

Czechy dołączyły do gratulacji. Rzecznik prezydenta: Niech żyje Polska

Na tym jednak nie koniec gratulacji płynących zza granicy. Rzecznik prezydenta Czech Jirzi Ovczaczek przekazał, że zwycięstwo Andrzeja Dudy to dobra wiadomość m.in. dla Grupy Wyszehradzkiej, którą obok Polski i Czech tworzą Węgry i Słowacja.

d3rcavc

"Niech żyje Polska!" - napisał na Twitterze Ovczaczek.

Z kolei czeska agencja CTK podkreśliła, że zwycięstwo Dudy oznacza potwierdzenie "silnej pozycji rządzącej narodowo-konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość, która w ostatnich latach objęła większość kluczowych stanowisk życia publicznego".

Nigel Farage, czyli naczelny brexitowiec Brukseli na Twitterze napisał, że "miło jest widzieć zwycięstwo eurosceptyczne w Polsce".

W poniedziałek rano Państwowa Komisja Wyborcza przekazała, że na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów, w drugiej turze wyborów Andrzej Duda uzyskał 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rcavc

Podziel się opinią

Share

d3rcavc

d3rcavc
Więcej tematów