Trwa ładowanie...
d44eigy

Wyniki wyborów 2020. Konfederacja chce uznania Georgette Mosbacher za persona non grata

- Pani Mosbacher regularnie, notorycznie i z premedytacją miesza się do polskiej polityki, łamiąc konwencję wiedeńską. Dzisiaj nadszedł czas, by powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być persona non grata w Polsce - stwierdził w Sejmie poseł Konfederacji Robert Winnicki.
Share
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Georgette Mosbacher naraziła się posłom Konfederacji
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Georgette Mosbacher naraziła się posłom KonfederacjiŹródło: East News
d44eigy

- Wzywamy, żeby rząd działał w tej sprawie i nie pozwalał pani Mosbacher działać jak gubernator, bo tak się teraz zachowuje - uznał podczas konferencji w Sejmie Robert Winnicki.

Konfederacja chce wyciągnięcia konsekwencji po serii publicznych wypowiedzi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. - Regularnie, notorycznie i z premedytacją miesza się do polskiej polityki, łamiąc konwencję wiedeńską. Dzisiaj nadszedł czas, by powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być persona non grata w Polsce - uznał Winnicki.

Zaznaczył jednak, że nie ma "pretensji do amerykańskiego rządu". - Mamy pretensje do rządu polskiego. Dlaczego rząd pozwala, by Polska była traktowana jak kolonia? Chcemy, żeby Polska była traktowana jak suwerenne państwo - uznał polityk.

d44eigy

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Michał Dworczyk mówi o pierwszych wnioskach

W trakcie konferencji Mosbacher wypomniano m.in. branie w obronę TVN-u oraz wypowiadanie się nt. regulacji, które mogłyby ograniczyć działalność firmy Uber w Polsce. - Wielokrotne ingerencje, które miały miejsce również w tym tygodniu, stanowią złamanie przepisów konwencji wiedeńskiej - podkreślono na konferencji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44eigy

Podziel się opinią

Share
d44eigy
d44eigy
Więcej tematów