Trwa ładowanie...
d9pgwj0

Wyniki wyborów 2020. Konfederacja chce uznania Georgette Mosbacher za persona non grata

- Pani Mosbacher regularnie, notorycznie i z premedytacją miesza się do polskiej polityki, łamiąc konwencję wiedeńską. Dzisiaj nadszedł czas, by powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być persona non grata w Polsce - stwierdził w Sejmie poseł Konfederacji Robert Winnicki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Georgette Mosbacher naraziła się posłom Konfederacji
Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Georgette Mosbacher naraziła się posłom Konfederacji (East News)
d9pgwj0

- Wzywamy, żeby rząd działał w tej sprawie i nie pozwalał pani Mosbacher działać jak gubernator, bo tak się teraz zachowuje - uznał podczas konferencji w Sejmie Robert Winnicki.

Konfederacja chce wyciągnięcia konsekwencji po serii publicznych wypowiedzi ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. - Regularnie, notorycznie i z premedytacją miesza się do polskiej polityki, łamiąc konwencję wiedeńską. Dzisiaj nadszedł czas, by powiedzieć, że pani Mosbacher powinna być persona non grata w Polsce - uznał Winnicki.

Zaznaczył jednak, że nie ma "pretensji do amerykańskiego rządu". - Mamy pretensje do rządu polskiego. Dlaczego rząd pozwala, by Polska była traktowana jak kolonia? Chcemy, żeby Polska była traktowana jak suwerenne państwo - uznał polityk.

d9pgwj0

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Michał Dworczyk mówi o pierwszych wnioskach

W trakcie konferencji Mosbacher wypomniano m.in. branie w obronę TVN-u oraz wypowiadanie się nt. regulacji, które mogłyby ograniczyć działalność firmy Uber w Polsce. - Wielokrotne ingerencje, które miały miejsce również w tym tygodniu, stanowią złamanie przepisów konwencji wiedeńskiej - podkreślono na konferencji.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9pgwj0

Podziel się opinią

Share

d9pgwj0

d9pgwj0
Więcej tematów