Trwa ładowanie...
d45685c

Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda przemawia w Odrzywole. "Nie spałem dzisiaj w nocy"

- Jestem wzruszony. Ponad 10 mln rodaków zagłosowało na mnie. To jest rzeczywiście aż trudne do uwierzenia, że można w wyborach osiągnąć taki rezultat - stwierdził Andrzej Duda w Odrzywole. I przyznał, że przez emocje "nie spał w nocy".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda dziękuje wyborcom za głosy
Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda dziękuje wyborcom za głosy (PAP)
d45685c

- Przyjechałem z całego serca państwu osobiście podziękować, tak jak i wszystkim moim rodakom, za te wybory i za tę niezwykłą frekwencję - powiedział prezydent Andrzej Duda w Odrzywole na Mazowszu. Jego zdaniem można mówić, że demokracja w Polsce "jest rzeczywiście dojrzała".

- Jestem wzruszony. Ponad 10 mln rodaków zagłosowało na mnie. To jest rzeczywiście aż trudne do uwierzenia, że można w wyborach osiągnąć taki rezultat - stwierdził Duda. I przyznał: "nie spałem dzisiaj w nocy, to są olbrzymie emocje".

- To była bardzo ostra kampania, pewnie momentami zbyt ostra. Jeśli ktoś poczuł się urażony tym, co powiedziałem w kampanii lub przez ostatnie pięć lat, proszę, żeby przyjął moje przeprosiny - uznał Duda. I zapewnił, że będzie "w nieskończoność apelować o szacunek". - Proszę, abyście pomogli mi sklejać Polskę - stwierdził prezydent.

d45685c

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Mocna ocena działań PiS. "Retoryka bardzo ostrej wojny domowej"

- Podtrzymuję zaproszenie dla Rafała Trzaskowskiego. Stoję z wyciągniętą dłonią. Uważam, że jest to potrzebne nam - wszystkim Polakom - uznał Duda w Odrzywole. I poprosił, by ludzie zgłaszali się do niego również z "uwagami" i "pretensjami".

Wyniki wyborów 2020. Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim

Prezydent wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość zdobył w tym regionie 2068 głosów, co przełożyło się na rekordowe poparcie w skali kraju. Frekwencja wyborcza wyniosła 76,44 proc. wszystkich uprawnionych do głosowania.

d45685c

PKW na bieżąco aktualizowała dane dotyczące częściowych wyników wyborów prezydenckich. Po godz. 19 przedstawiono oficjalne wyniki.

Wybory prezydenckie 2020 wygrał Andrzej Duda. Na ubiegającego się o reelekcję prezydenta zagłosowało 51,03 proc. osób. Rafał Trzaskowski otrzymał 48,97 proc. głosów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45685c

Podziel się opinią

Share

d45685c

d45685c
Więcej tematów