Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2019. Marek Migalski nie dostał się Senatu. "Wracam do studentów"

- Miałem tylko siedem okrętów, była zima, płynąłem szybko. Choć nie żałuję, że w tej fundamentalnej dla mojego państwa chwili stanąłem na posterunku i broniłem wolności i demokracji - skomentował Marek Migalski wynik wyborów parlamentarnych.
Share
Wyniki wyborów 2019. Marek Migalski nie dostał się do Senatu
Wyniki wyborów 2019. Marek Migalski nie dostał się do SenatuŹródło: East News, Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER
dtxdrjz

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała ostateczne wyniki wyborów do Senatu w Bielsku-Białej. W okręgu nr 72 startowało dwóch kandydatów: Ewa Gawęda z PiS oraz Marek Migalski z Koalicji Obywatelskiej.

Wybory wygrała Ewa Gawęda, która dostała poparcie o 17,6 proc. większe niż kandydat KO. Otrzymała 97 412 głosów (54,05 proc.), a Marek Migalski 82 830 (45,95 proc.)

Kandydat KO wierszem Zbigniewa Herberta pt. "Dlaczego klasycy" skomentował swój wynik wyborczy.

dtxdrjz

"W pisowskim okręgu, w który od samego początku był uznawany za nie do odbicia dla opozycji, zostałem pokonany stosunkiem głosów 46 do 54 proc.. To naprawdę dobry wynik (...) Nie udało się. Tak czasami bywa. Miałem tylko siedem okrętów, była zima, płynąłem szybko. Choć nie żałuję, że w tej fundamentalnej dla mojego państwa chwili stanąłem na posterunku i broniłem wolności i demokracji" - napisał były europoseł na Facebooku.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Marek Migalski odpadł

Polityk dodał, że w niedzielę Polacy wybierali między "życiem w liberalnej demokracji a egzystencją w demokraturze, demokracji nieliberalnej, suwerennej, zamordyzmie, pół-autorytaryzmie".

Marek Migalski zapowiedział, że "wraca do studentów, do wykładania na uniwersytecie, do czytania i pisania książek" oraz podróżowania po świecie. Zdradził, że ma pomysł na zbiór opowiadań.

"Suweren wybrał mi rząd, ale nie może wybrać mi stylu życia. Wyborcy zdecydowali, kto będzie premierem mojego państwa, ale nie zdecydowali, jak będę żył, czym będę się cieszył i z kim będę jadał kolacje, dyskutował o książkach i jak będę cieszył się osobistą wolnością. Pewnie na jakiś czas ograniczę zainteresowanie bieżącą polityką, ale – ja znam siebie – niedługo znów za nią zatęsknię i będę gotów do jej komentowania" - napisał.

dtxdrjz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dtxdrjz

Podziel się opinią

Share
dtxdrjz
dtxdrjz
Więcej tematów