Trwa ładowanie...
d4fh28v

Wyniki wyborów 2019. Stanisław Gawłowski z PO będzie senatorem. Wygrał o włos

Są już wyniki wyborów parlamentarnych 2019 w okręgu koszalińskim. Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej dostał niemal 45 tys. głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych. To oznacza, że obejmie mandat w Senacie. Dostał o 320 głosów więcej niż kandydat PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019. Stanisław Gawłowski będzie senatorem (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4fh28v

Walka o senatorski mandat była w okręgu koszalińskim wyjątkowo zacięta. O włos wygrał jednak Stanisław Gawłowski z Platformy Obywatelskiej, startujący z własnego komitetu KWW Demokracja Obywatelska.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki z wszystkich obwodowych komisji wyborczych w okręgu koszalińskim (nr 100). Startowało tutaj trzech kandydatów do Senatu: Krzysztof Nieckarz z PiS, Stanisław Gawłowski i Krzysztof Berezowski, startujący z własnych komitetów.

Najwięcej głosów, bo aż 44 956, otrzymał Stanisław Gawłowski (33,67 proc.), Krzysztof Nieckarz dostał o 320 głosów mniej (44 636, co daje 33,43 proc.), a Krzysztof Berezowski dostał 43 933, czyli 32,90 proc.

Wyniki wyborów 2019. Po raz pierwszy w Senacie

Stanisław Gawłowski wystartował z własnego komitetu, bo ciążą na nim prokuratorskie zarzuty i jego kandydatura mogła być obciążeniem dla Koalicji Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej na początku września polityk PO powiedział że nie chce, aby "ataki PiS na niego obciążały opozycję".

d4fh28v

KO go nie poparła, ale też nie wystawiła w okręgu koszalińskim swojego kandydata.

Gawłowski po raz pierwszy znajdzie się w Senacie. Wcześniej był czterokrotnie posłem, a także wiceministrem środowiska w rządzie PO-PSL i sekretarzem generalnym Platformy.

Polityk jest oskarżony w aferze melioracyjnej m.in. o korupcję i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia wpłynął do sądu 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Gawłowski twierdzi, że jest niewinny.

d4fh28v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4fh28v

Podziel się opinią

Share

d4fh28v

d4fh28v
Więcej tematów