Trwa ładowanie...
d1obu3q

Wyniki wyborów 2019. Czuli się pomijani przez PiS. Teraz mówią: będziemy mieć jesień średniowiecza

Rodzice niepełnosprawnych, lekarze rezydenci i nauczyciele są zaniepokojeni wynikami wyborów parlamentarnych 2019 i wygraną PiS. - Jesteśmy zaniedbywani i nadal tak będzie - mówi WP Iwona Hartwich, rodzic dorosłej osoby niepełnosprawnej. Lekarze rezydenci spodziewają się, że do poprawy w ochronie zdrowia dojdzie dopiero, jak "wszystko się rozsypie". A nauczyciele mówią: będziemy dorzynani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019. Te grupy społeczne obawiają się dalszych rządów PiS
Wyniki wyborów 2019. Te grupy społeczne obawiają się dalszych rządów PiS (East News, Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)
d1obu3q

Po podliczeniu głosów z niemal 91 proc. obwodowych komisji wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do Sejmu zdobyło 44,57 proc. głosów, a KO 26,65 proc. Na trzecim miejscu znalazła się Lewica z poparciem 12,27 proc. Polaków. Czwarte jest PSL - 8,63 proc., a piąta Konfederacja 6,76 proc.

- Dla naszego środowiska ten wynik PiS nie jest dobry. Już obserwowaliśmy, co się dzieje wobec nas. PiS mówi tylko, że dorośli niepełnosprawni dostali 500 zł, a nie mówi, że z kryterium dochodowym, jako jedyna grupa w Polsce. Powiem szczerze, że jesteśmy od wielu lat zaniedbani. I będziemy dalej. Może dla naszego środowiska nie zmienić się nic - mówi WP Iwona Hartwich, rodzic dorosłej osoby niepełnosprawnej.

Wyniki wyborów 2019. "Dorzynanie" nauczycieli

Nauczyciele komentują: będziemy mieć jesień średniowiecza. Podwyżki w Karcie Nauczyciela mają zapisane tylko do grudnia. - Czego nie muszą dać, to pewnie nie dadzą. Mogą wszystko. Obawiam się, że dalej tych podwyżek nie dostaniemy - mówi pani Anna, nauczycielka.

d1obu3q

Inny nauczyciel, Zdzisław, przyznaje: - Nie mogę się otrząsnąć. Jest mi tak potwornie przykro.

- Jeśli powstanie rząd PiS, będzie dorzynanie nas, nauczycieli. Minister Emilewicz powiedziała, że nauczycieli w systemie za dużo. Będą nas zwalniać? Pozostaną osoby o najsłabszych kompetencjach. Obawiam się też ideologizacji szkoły. Ta może zwyczajnie zacząć odchodzić od humanistycznej wizji człowieka - mówi mężczyzna.

Wybory parlamentarne. Rezydenci: wysoki wynik niepokoi

Lekarze rezydenci również nie kryją niezadowolenia. - Skala zwycięstwa jest zaskoczeniem. Aż tak wysoki wynik niepokoi - komentuje w rozmowie z WP Tomasz Karauda z Porozumienia Rezydentów OZZL. Przypomina, że rząd dalej nie podniósł nakładów na ochronę zdrowia do 6,8 procent PKB. - I nic nie wskazuje, że dojdzie do rewolucji w ochronie zdrowia - ocenia.

Jego zdaniem dopiero gry przyjdzie moment, w którym "wszystko się rozsypie", dojdzie do zmian.

d1obu3q

- Nie mamy optymistycznych oczekiwań. Nie mamy złudzeń. Podsumowując praktykę wspólnych działań z rządem wiemy, że nie dojdzie do znaczącej poprawy w ochronie zdrowia - podsumowuje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1obu3q

Podziel się opinią

Share

d1obu3q

d1obu3q
Więcej tematów