Trwa ładowanie...
d13tn6o

Wyniki matur 2020. Kiedy można sprawdzić wyniki? Gdzie będą dostępne?

Wyniki matur 2020. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki matur 2020 dostępne będą od 11 sierpnia. Gdzie będzie można sprawdzić wyniki?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki?
Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki? (pixabay.com)
d13tn6o

Gdzie sprawdzić wyniki matur 2020?

Tegoroczne matury miały inny przebieg niż zwykle. Ze względu na pandemię koronawirusa zostały opóźnione o kilka tygodni, a co za tym idzie maturzyści muszą nieco dłużej poczekać na wyniki egzaminu maturalnego. Kiedy dostępne będą wyniki matur 2020? Jak poinformowała Centralna Komisja Egzaminacyjna, wyniki będzie można uzyskać 11 sierpnia.

Będzie je można sprawdzić w internecie na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Aby zobaczyć swoje wyniki, należy to zrobić 11 sierpnia między godzinami 8:00 a 10:00.

d13tn6o

Wyniki matur 2020. Jak sprawdzić wyniki?

Aby sprawdzić wyniki matur 2020 w internecie należy w zakładce przeznaczonej dla uczniów wpisać swój pesel jako login, a następnie hasło, które każdy maturzysta otrzyma/otrzymał w szkole. W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, wyniki będzie można zobaczyć w internecie.

Każdy uczeń, który zdawał maturę, ma też prawo zobaczyć swoją pracę maturalną. Należy to jednak wcześniej zgłosić do OKE, ponieważ obowiązują pewne procedury.

Wyniki matur 2020. Kto zdał maturę?

Wyniki matur 2020 wskażą, kto w tym roku zdał egzamin dojrzałości, a kto powinien go powtórzyć. Aby zdać maturę, uczeń musi mieć minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Nie wlicza się w to wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru. Ten jest natomiast brany pod uwagę przy rekrutacji na studia.

d13tn6o

Wyniki matur 2020. Kiedy poprawić maturę?

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, mogą go powtórzyć we wrześniu. Egzamin poprawkowy odbędzie się na początku września, a wyniki będą dostępne już 30 września.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rabiej ostrzega przed jesienią. "Będziemy mieć duży kłopot"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d13tn6o

Podziel się opinią

Share
d13tn6o
d13tn6o