Trwa ładowanie...
d26ujv2

Wyniki matur 2020. Gdzie będą dostępne wyniki matur? Kiedy sprawdzić wyniki?

Wyniki matur 2020. Tegoroczne matury miały wyjątkowy przebieg, co spowodowane było pandemią koronawirusa. Gdzie i kiedy będzie można sprawdzić wyniki matur 2020?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki?
Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić wyniki? (pixabay.com)
d26ujv2

Wyniki matur 2020. Gdzie sprawdzić?

W tym roku egzaminy maturalne odbyły się później niż zwykle. Początkowo zaplanowane były na maj, lecz ze względu na pandemię koronawirusa zdecydowano o ich przełożeniu na czerwiec. To nie jedyna zmiana w programie tegorocznych matur. Zrezygnowano z przeprowadzania egzaminów ustnych. Uczniowie dłużej muszą też poczekać na wyniki.

Gdzie sprawdzić wyniki matur 2020? Będzie to możliwe przez internet. 11 sierpnia pomiędzy godziną 8 i 10 wyniki matur będą dostępne na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Wtedy maturzyści będą mogli sprawdzić wyniki egzaminów maturalnych.

d26ujv2

Wyniki matur 2020. Jak sprawdzić wyniki?

Jak sprawdzić wyniki matur 2020? Na stronach Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej będą uruchomione specjalne portalu, na których będzie można zobaczyć swoje wyniki. Wystarczy się zalogować do odpowiedniego systemu. Loginem będzie numer PESEL, a hasło każdy z maturzystów otrzymał w szkole. W przypadku zgubienia hasła należy zwrócić się do szkoły o nowe hasło.

Wyniki matur 2020. Kto zdał maturę?

By zdać egzamin maturalny należy z każdego przedmiotu, do którego podchodziliśmy, uzyskać co najmniej 30 proc. punktów. Jeśli z któregoś przedmiotu nie udało się zgromadzić tylu punktów, to wtedy egzamin jest niezdany. Maturzystom przysługuje egzamin poprawkowy, który odbędzie się na początku września, a wyniki będą dostępne już 30 września.

d26ujv2

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26ujv2

Podziel się opinią

Share
d26ujv2
d26ujv2
Więcej tematów