Trwa ładowanie...
dr9jp8e

Wymieniają kanalizację na Sołaczu - dwa lata utrudnień dla kierowców

W okolicy parku Sołackiego w Poznaniu rozpoczęto prace związane z modernizacją kanalizacji. Potrwają do czerwca 2016 r.

Share
dr9jp8e

Na ul. Małopolskiej tuż przy parku Sołackim ruszyły prace związane z modernizacją kanalizacji sanitarnej. Z tego powodu ruch na ulicy został częściowo zamknięty.

- Musimy wymienić znajdujący się w tym miejscu rurociąg. Jest już stary i niewydolny - wyjaśnia Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowy Aquanetu. - Inwestycja to nie tylko wymiana rury, ale modernizacja całego systemu wodociągowego w tym miejscu. Do tej pory był tu jeden rurociąg, którym płynęły zarówno deszczówka, jak i ścieki. Teraz założymy osobne rury - dodaje.

Prace są dość skomplikowane ze względu na bardzo grząski grunt. Obok znajdują się bowiem stawy Sołackie, przez które teren jest bardzo miękki.

dr9jp8e

- Dlatego najpierw postawimy w tym miejscu pale cementowe, na nich położymy żelbetonową ławę i dopiero na niej położymy rurociąg – wyjaśnia Dorota Abramczuk, kierownik robót.

Tak złożone prace potrwają znacznie dłużej niż standardowa wymiana rur. Cała inwestycja o wartości 28 mln zł zakończy się dopiero 30 czerwca 2016 r. Przez ten czas okoliczni mieszkańcy muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

- Najpierw prace zostaną przeprowadzone na ul. Małopolskiej, a później przeniosą się na boczne uliczki. W ostatnim etapie obejmą skrzyżowanie ulic Małopolskiej i Nad Wierzbakiem i to właśnie zapewne wtedy utrudnienia w ruchu będą największe, bo ul. Nad Wierzbakiem jest dość ruchliwa – przyznaje Wiśniewska.

dr9jp8e

Podziel się opinią

Share
dr9jp8e
dr9jp8e
Więcej tematów