Trwa ładowanie...
d1rkf4s
pomidory
02-08-2007 16:32

Wyłudzili pomidory za ponad 30 tys. zł

Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ poszukuje osób i firm, które zostały oszukane przez mężczyzn podszywających się pod przedstawicieli jednostki wojskowej i kupujących w jej imieniu pomidory na skalę przemysłową. Obecne zarzuty postawione podejrzanym dotyczą wyłudzenia warzyw za ponad 30 tys. zł - poinformowała szefowa prokuratury Katarzyna Pietrzycka.

d1rkf4s

Prokuratura opublikowała wizerunki mężczyzn - mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego - licząc, że dzięki temu zgłoszą się kolejni poszkodowani.

Podejrzani i aresztowani w tej sprawie - to Mirosław K. i Tomasz M. Prokuratura zarzuca im nie tylko oszustwo, ale także posługiwanie się podrobionymi dokumentami. Swoją działalność firmowali fałszywymi danymi o tym, że reprezentują jedną z jednostek wojskowych.

Na razie postawiono im zarzuty dotyczące wyłudzenia wielotonowych dostaw pomidorów, o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. Ale spodziewamy się, że to dopiero wierzchołek góry lodowej - dodała Katarzyna Pietrzycka.

Prokuratura podejrzewa bowiem, że oszuści działali w całym kraju, dlatego liczy na to, że zgłoszą się inni poszkodowani.

Prokuratura ustala, co działo się z pomidorami. Niewykluczone, że trafiały do legalnie działającej firmy handlowej. Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

d1rkf4s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rkf4s
Więcej tematów