Trwa ładowanie...

Wyłudzili miliony na fikcyjnych fakturach. Teraz trafią za kratki

Wyłudzili blisko 11,5 mln zł podatku VAT poprzez fikcyjny obrót paliwami. Wpadli w ręce policji. Pięć osób - dwóch liderów i trzech członków grupy - usłyszało zarzuty i zostało aresztowanych na trzy miesiące.
Share
man hands in handcuffs
man hands in handcuffsŹródło: Fotolia
d36l24q

Zaczęło się od tego, że policjanci wrocławskiego CBŚP dostali informację: dwóch biznesmenów zarządzających firmami handlującymi paliwami może być zamieszanych w fikcyjny obrót fakturami. Funkcjonariusze ustalili, że wspomniani przedsiębiorcy - jeden z Łodzi, drugi z okolic Wrocławia - mają na koncie nie tylko obrót fakturami bez pokrycia. Mężczyźni nadzorowali ten proceder, w który były zaangażowane inne osoby.

Ze śledztwa CBŚP wynika, że w 2011 roku grupa obracała fikcyjnymi fakturami o wartości przekraczającej 60 mln zł. W ten sposób wyłudzono co najmniej 11,5 mln zł podatku VAT i "wyprano" blisko 25 mln zł.
Pięciu mężczyzn zamieszanych w proceder zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz praniem brudnych pieniędzy. Za te przestępstwa mogą trafić do więzienia na 10 lat.

Na wniosek dolnośląskiego Wydziału do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu sąd aresztował pięciu mężczyzn na trzy miesiące.

Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli luksusowe zegarki, kolekcje numizmatów oraz nieruchomości przedsiębiorców warte blisko 35 mln zł. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

d36l24q

Podziel się opinią

Share
d36l24q
d36l24q
Więcej tematów