Trwa ładowanie...
d2992xj

Wyłudził ćwierć miliona złotych w jednym z banków. Teraz stanie przed sądem

Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka z Legnicy (woj. dolnośląskie), który posługując się fałszywymi dokumentami, wyłudził ponad ćwierć miliona złotych. Policja i prokuratura zapowiada jednak więcej zatrzymań w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyłudził ćwierć miliona złotych w jednym z banków. Teraz stanie przed sądem
(Policja)
d2992xj

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie podczas prowadzonych działań natrafili na ślad oszusta. Z ustaleń wynikało, że podejrzewany mężczyzna mógł w nielegalny sposób zaciągnąć kredyty w jednym z banków na łączną kwotę ponad ćwierć miliona złotych. W związku z tą sprawą zatrzymany został 30-letni mieszkaniec Legnicy.

Policjanci wraz z prokuraturą ustalili, że ujęty mężczyzna założył na terenie Lubina działalność gospodarczą, która miała polegać na sprzedaży towarów. Po skompletowaniu stosownych dokumentów i uwiarygodnieniu swojej działalności, sprawca przystąpił do działania.

Na podstawie sfałszowanych dokumentów składał w banku wnioski o udzielenie kredytów na osoby, które w rzeczywistości nie miały nawet pojęcia, że stały się kredytobiorcami. Jak ustalili policjanci, do chwili zatrzymania podejrzany w ten sposób wyłudził kwotę ponad 250 tys. zł.

Trwa wyjaśnianie okoliczności tej sprawy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. 30-letni legniczanin został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W związku z tym, że zatrzymany mężczyzna swoją działalnością naraził bank na straty o znacznej wartości, może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

d2992xj

Podziel się opinią

Share
d2992xj
d2992xj
Więcej tematów