Trwa ładowanie...

Wydobyto szczątki ofiar katastrofy samolotu linii EgyptAir

• Z dna Morza Śródziemnego wydobyto wszystkie zlokalizowane do tej pory szczątki ofiar katastrofy samolotu linii EgyptAir
• Jak poinformował w niedzielę egipski dziennik "Al Ahram", ciała transportowane są na pokładzie statku "John Lethbridge" do Aleksandrii

Wydobyto szczątki ofiar katastrofy samolotu linii EgyptAirŹródło: PAP/EPA, fot: ETIENNE LAURENT
d202zzc
d202zzc

Statek poszukiwawczy "John Lethbrige" powróci na miejsce katastrofy, by sprawdzić, czy odnalezione zostały wszystkie ciała lub też ich fragmenty. Maszyna linii EgyptAir runęła do Morza Śródziemnego w jednym z jego najgłębszych miejsc.

Śledczy nadal pracują nad ustaleniem przyczyny katastrofy. Analizowane są m.in. zapis z naprawionego już rejestratora parametrów lotu. Pierwsze analizy potwierdzają informacje o dymie w toalecie i przedziale elektroniki. Rejestrator rozmów załogi jest wciąż naprawiany we Francji.

Obie czarne skrzynki zostały wyłowione z morza w połowie czerwca. Okazało się jednak, że ich karty pamięci są całkowicie nieczytelne. Z tej racji władze w Kairze zwróciły się o pomoc do specjalistów francuskich, którzy weszli w skład komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy, gdyż w tym kraju wyprodukowano samolot, który uległ wypadkowi; ponadto z Francji pochodziła druga pod względem liczebności, po Egipcie, grupa pasażerów samolotu (15 osób).

d202zzc

Oczekuje się, że analiza zapisów z obu rejestratorów pozwoli wyjaśnić przyczyny katastrofy Airbusa A320 linii EgyptAir. Maszyna runęła 19 maja do Morza Śródziemnego, powodując śmierć wszystkich 66 osób znajdujących się na pokładzie.

Zobacz także: Awaryjne lądowanie Boeinga 777. Ogień w silniku

d202zzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d202zzc
Więcej tematów