Trwa ładowanie...
d44hn5r

Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano ok. 80 osób

Służbom udało się zlokalizować źródło niebezpiecznego wycieku gazu w Jeleniej Górze na osiedlu przy ul. Różyckiego. Wcześniej strażacy zamknęli dla ruchu pobliską ulicę i ewakuowali około 80 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyciek gazu w Jeleniej Górze. Ewakuowano ok. 80 osób
(WP.PL, Fot: Paweł Kozioł)
d44hn5r

- Informacje o ulatniającym się gazie dostaliśmy od pracownicy kwiaciarni, która poczuła w powietrzu gaz - powiedział Wirtualnej Polsce st. kpt. Andrzej Ciosk z KM PSP w Jeleniej Górze. - Gdy przyjechaliśmy na miejsce stwierdziliśmy, że rzeczywiście gaz ulatnia się ze studzienek kanalizacyjnych i telekomunikacyjnych. Jego stężenie było na tyle wysokie, że groziło wybuchem, zdecydowaliśmy więc o ewakuacji i zamknięciu odcinka pobliskiej ulicy.

Ewakuowano ok. 80 osób z pobliskiego budynku spółdzielni mieszkaniowej oraz pawilonów handlowo-usługowych. Cały czas strażacy i pogotowie gazowe monitorowali stężenie gazu w okolicznych budynkach mieszkaniowych i przedszkolu, które znajduje się kilkaset metrów dalej. Na szczęście, nie było zagrożenia.

Po godzinie 15.00 zlokalizowano miejsce wycieku: sieć gazowa była uszkodzona pomiędzy kwiaciarnią i pawilonem. Pracownicy pogotowia gazowego uszczelnili ją.

Co mogło być przyczyną rozszczelnienia się instalacji gazowej? Na razie nie wiadomo.

- W rejonie tym nie prowadzono ostatnio żadnych prac budowlanych - powiedział Wirtualnej Polsce st. kpt. Andrzej Ciosek.

Źródło: WP

d44hn5r

Podziel się opinią

Share
d44hn5r
d44hn5r
Więcej tematów