Trwa ładowanie...

Wybuch w Poznaniu. Zapadła decyzja co dalej z kamienicą

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o rozbiórce budynku. Analiza stanu technicznego kamienicy wykazała, że w przeciwnym wypadku mogłoby dojść do katastrofy.
Share
W wyniku eksplozji kamienicy w Poznaniu zniszczone zostały 4 z 18 mieszkań
W wyniku eksplozji kamienicy w Poznaniu zniszczone zostały 4 z 18 mieszkańŹródło: PAP, Fot: Paweł Jaskółka
d28q2k8

Mieszkańcy kamienicy na poznańskim Dębcu nie wprowadzą się ponownie do swoich mieszkań. Nie uda im się nawet wynieść z nich rodzinnych pamiątek. Cała konstrukcja grozi zawaleniem, więc inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o jej rozbiórce - informuje portal tvp.pl.

Do eksplozji budynku doszło na początku marca. Jego przyczyną był wybuch gazu. W wyniku katastrofy zginęło 5 osób, a 21 zostało rannych. Zniszczonych zostało też 4 z 18 mieszkań. Część kamienicy została już rozebrana.

Tymczasem mieszkańcy powoli otrzymują już lokale zastępcze. Nie wszystkie z nich przypadły jednak rodzinom. Część z nich narzekała, że znajdują się w okolicy, gdzie przebywa sporo alkoholików, z kolei niepełnosprawna kobieta otrzymała mieszkanie na czwartym piętrze.

d28q2k8

Tragedia w Poznaniu. Dramatyczne relacje lokatorów kamienicy

Sprawca odpowiedzialny za wybuch kamienicy w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Nie został jeszcze przesłuchany, ani nie postawiono mu zarzutów. - Pacjent musi być w pełni świadomy sytuacji i odpowiedzialności związanej z przesłuchaniem - tłumaczył rzecznik szpitala.

Źródło: tvp.pl

d28q2k8

Podziel się opinią

Share
d28q2k8
d28q2k8
Więcej tematów