Trwa ładowanie...
bejrut

Wybuch w Bejrucie. Nietypowa scena w szpitalu tuż po eksplozji. Noworodki w ramionach pielęgniarki

Wybuch w Bejrucie. Fotograf uchwycił nietypową scenę, która rozegrała się w szpitalu tuż po eksplozji. Pielęgniarka odruchowo chwyciła noworodki, chcąc uratować ich życie.

Share
Wybuch w Bejrucie. Nietypowa scena w szpitalu tuż po eksplozji. Noworodki w ramionach pielęgniarki
Źródło: Facebook
d336h4m

We wtorek około godziny 18 czasu lokalnego doszło do olbrzymiej eksplozji w Bejrucie. Ogromne kłęby dymu i wybuchy pojawiły się w magazynach portowych w pobliżu centrum stolicy Libanu. Odnotowano również wstrząsy sejsmiczne, które trzęsły ziemią oraz rozbijały okna i mury, a także uszkodziły budynki i samochody. Wybuch był odczuwalny również na Cyprze.

Zmarło ponad 100 osób, kilka tysięcy jest poszkodowanych, służby poszukują pozostałych mieszkańców, którzy mogą znajdować się pod gruzami. Personel szpitali miała problem z przyjęciem wszystkich rannych.

Wybuch w Bejrucie. Niesamowita scena w szpitalu

W jednej z placówek medycznych fotograf Bilal Jawich uchwycił nietypową scenę, gdy po wybuchu znalazł się w jednym ze szpitali. - Ze zdumieniem zobaczyłem pielęgniarkę trzymającą w ramionach trzy noworodki. Była spokojna, co kontrastowało z atmosferą panującą wokół budynku szpitala - mówił w rozmowie z CNN. Dodał, że w pobliżu szpitala na ulicach leżało kilka ciał ofiar, znajdowali się również ranni ludzie.

Zobacz wideo: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów

- Jednakże pielęgniarka wyglądała, jakby posiadła tajną moc, która pozwoliła jej zachować samokontrolę i siłę, by uratować te dzieci - powiedział Jawich. Fotograf przytoczył również rozmowę z kobietą. Pielęgniarka przyznała, że była w szoku po wybuchu. Gdy doszło do eksplozji, akurat miała dyżur na oddziale położniczym. Straciła na chwilę przytomność, a gdy się ocknęła, zobaczyła, że w ramionach trzyma noworodki.

d336h4m

Wszystko wskazuje na to, że uratowała im życie. Jak powiedział dyrektor szpitala w rozmowie w CNN, w wyniku eksplozji zginęło 12 pacjentów placówki, dwie osoby odwiedzające bliskich oraz cztery pielęgniarki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d336h4m

Podziel się opinią

Share
d336h4m
d336h4m
Więcej tematów