Wybrano "Łodzianina Roku 2006"
Twórca i dyrektor Centralnego Szpitala Weterana - dr Leszek Markuszewski - został "Łodzianinem Roku 2006". O tytuł
ten walczyli kandydaci zaproponowani przez łódzkie media, na
których przez miesiąc głosowali radiosłuchacze, telewidzowie i
czytelnicy gazet.
27.01.2007 20:30
Podczas finałowej gali, która odbyła się w Pałacu Poznańskich - Muzeum Historii Miasta Łodzi, Markuszewski odebrał specjalną srebrną statuetkę. Dziękując, nie krył wzruszenia. Jak powiedział, jest zadowolony, że jego praca - zwłaszcza Szpital Weteranów - została zauważona i doceniona.
Centralny Szpital Weteranów rozpoczął działalność w ub. roku. To jedyna taka placówka w kraju, powstała na bazie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 2 im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. W CSW mogą się leczyć kombatanci i weterani drugiej wojny światowej, a także uczestnicy innych konfliktów zbrojnych oraz misji pokojowych i stabilizacyjnych. W swoim założeniu ma zapewnić kombatantom oraz obecnym żołnierzom opiekę medyczną na wysokim poziomie.
W tym roku obok Markuszewskiego do tytułu "Łodzianina roku" nominowani byli: dyrektor Teatru Jaracza Wojciech Nowicki, himalaista Piotr Pustelnik, organizator "Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej" ks. Waldemar Sondka i były dyrektor szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Wojciech Szrajber.
Plebiscyt na "Łodzianina Roku" organizowany jest od początku lat 90. ub. stulecia. Laureatem plebiscytu może zostać każda osoba zasłużona dla miasta, bez względu na miejsce urodzenia, zamieszkania czy pracy. W ostatnich latach tytuł ten przypadł m.in. premierowi Markowi Belce, światowej sławy hematologowi prof. Tadeuszowi Robakowi i producentowi filmowemu, współtwórcy sukcesu filmu "Edi", Piotrowi Dzięciołowi, oraz byłemu trenerowi polskich siatkarek Andrzejowi Niemczykowi.