Trwa ładowanie...
d1vgxzy

Wybory uzupełniające na prezydenta Gdańska. Braun i Walentynowicz zapowiadają start

Aleksandra Dulkiewicz ma rywali w walce o prezydenturę Gdańska. Swoją chęć w wyborach ogłosili były kandydat na prezydenta Polski Grzegorz Braun oraz wnuk legendarnej opozycjonistki Piotr Walentynowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główne partie w Sejmie zapowiedziały, że nie wystawią w wyborach rywali dla Aleksandry Dulkiewicz
Główne partie w Sejmie zapowiedziały, że nie wystawią w wyborach rywali dla Aleksandry Dulkiewicz (PAP)
d1vgxzy

Grzegorz Braun zapowiedział, że będzie zbierał podpisy poparcia wśród mieszkańców Gdańska, aby wystartować w wyborach uzupełniających na prezydenta miasta - informuje trojmiasto.pl. Musi zgromadzić ich co najmniej 3 tysiące od momentu, kiedy zostanie zarejestrowany komitet. Potem będzie miał na to dziesięć dni. Prawicowy publicysta i reżyser w 2015 r. startował na prezydenta Polski.

Chęć kandydowania w wyborach zapowiedział też na Facebooku wnuk legendarnej opozycjonistki Piotr Walentynowicz. Zapowiedział, że założył w piątek komitet wyborczy "Gdańsk dla mieszkańców". "Myślę, że nie jest najlepszym rozwiązaniem, by wybory odbywały się na zasadzie mianowania i obietnicy realizacji testamentu politycznego oraz 'zawieszenia' mechanizmów demokratycznych" - argumentował.

"Śmierć prezydenta Gdańska wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami miasta, ale i całym krajem. W zaistniałej sytuacji przedterminowe wybory i kampania będą różnić się od poprzednich. Kandydatura Aleksandry Dulkiewicz jest w pewnien sposób naturalna. Gdańszczanom należy się dyskusja na temat różnych wizji funkcjonowania naszego miasta" - dodał.

d1vgxzy

Głównym faworytem do wygranej w wyborach jest obecna komisarz i zastępczyni Pawła Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz. Swoją oficjalną kandydaturę potwierdziła we wtorek. Duże partie w Sejmie zapowiedziały, że nie wystawią swoich kandydatów. Przedterminowe, uzupełniające wybory odbędą się 3 marca. Termin oficjalnie podał premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Burza po wpisie prawicowego publicysty. Petru: niedopuszczalny tweet

Źródło: trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vgxzy

Podziel się opinią

Share
d1vgxzy
d1vgxzy
Więcej tematów