Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe. Mieszkańcy znają skład rady gminy przed wyborami

W Tarnawatce na Lubelszczyźnie, mimo że wybory odbędą się w niedzielę 21 października, znają już cały skład rady gminy. W całym województwie ponad 100 osób wie, że "wygrało" wybory.

Share
Wybory samorządowe. Mieszkańcy znają skład rady gminy przed wyborami
Źródło: WP.PL
d1a3k4s

W Tarnawatce około 25 km na południe od Zamościa w każdym z 15 jednomandatowych okręgów wyborczych jest tylko jeden kandydat na radnego. Dlatego wszyscy zgłoszeni kandydaci zostaną uznani za wybranych.

– Taka sytuacja nie zdarzyła się nigdy wcześniej – powiedziała portalowi dziennikwschodni.pl dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu Anna Chrzan.

Portal policzył, że na całej Lubelszczyźnie ponad 100 osób nie ma kontrkandydatów w wyborach, choć w niektórych miejscowościach wydłużono o 5 dni termin rejestracji list.

d1a3k4s

W województwie lubelskim nie brakuje też miejsc, gdzie jest tylko jeden kandydat na wójta czy burmistrza. Ale w takiej sytuacji kandydat nie może być pewny, ze zostanie wójtem czy burmistrzem. Jak tłumaczył Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy PKW Wojciech Dąbrówka, wyborcy w takim przypadku przy nazwisku postawią krzyżyk na "tak" lub "nie". Jeśli kandydat nie zdobędzie połowy głosów, zdecyduje rada gminy w tajnym głosowaniu.

Zobacz także: Kandydat szczery do bólu. W swojej kampanii nic nie obiecuje

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d1a3k4s

Podziel się opinią

Share
d1a3k4s
d1a3k4s
Więcej tematów